• facebook
 • rss
 • W piątek Noc Biologów

  jjw

  dodane 10.01.2017 22:41

  Czy można zrobić mózg ze skóry? Gdzie złowić grubą rybę? Jak wygląda farma ze szczepionkami? Biolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na nocne wykłady, warsztaty i spotkania.

  Już 13 stycznia rozpocznie się 6. edycja Nocy Biologów, imprezy popularyzującej nauki o florze i faunie, skierowanej głównie do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. W ubiegłym roku w Warszawie wzięło w niej udział 4 tys. osób. Impreza odbywa się także w innych polskich miastach.

  W tym roku na uczestników czeka jak zwykle moc atrakcji. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak motyl monarcha odnajduje drogę do domu, ile mamy w sobie z Neandertalczyka, czy gawrony mają ptasie móżdżki i czy grozi nam plaga kleszczy. Jak zapowiadają organizatorzy część zajęć odbędzie się po ciemku, ponieważ będą dotyczyły "mrocznych tematów".

  Wykłady, warsztaty i spotkania odbędą się w budynkach Wydziału Biologii (ul. Miecznikowa 1), Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Fizyki oraz w szklarniach Ogrodu Botanicznego. Noc Biologów rozpocznie się o 16.15 w budynku Wydziału Biologii UW od powitania gości przez Dziekan Wydziału Biologii UW, panią prof. Agnieszkę Mostowską oraz od wykładu inauguracyjnego o "zielonej nadziei ludzkości", który wygłosi dr Danuta Solecka.

   Na wykłady i spotkania wstęp wolny. Miejsca na warsztaty były limitowane i w większości już są zajęte. Podczas Nocy Biologów warto też odwiedzić stoiska, sprawdzić swoją wiedzę w quizach, zagrać w gry planszowe, zrobić proste doświadczenia, wziąć udział w zajęciach plastycznych czy obejrzeć ciekawe roślinne i zwierzęce eksponaty. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 23.

  Szczegółowy program na: www.nocbiologow.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół