• facebook
 • rss
 • Jasna Góra na Mokotowie

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 12.01.2017 13:21

  W sanktuarium św. Andrzeja Boboli ruszają maryjne zawierzenia na wzór tych, jakie odbywają się w pierwsze soboty miesiąca w Częstochowie.

  Lekarze mówili: trzeba usunąć ciążę. Wbrew medycznym prognozom Anna Musiał urodziła się cała i zdrowa. - Moja mama od początku ciąży zawierzyła moje życie Maryi - wspomina. Opiekę Matki Bożej czuła potem przez całe życie.

  - W moim sercu rodziło się pragnienie, by jak najwięcej osób mogło doświadczyć radości bycia z Maryją i Jej opieki. W tym roku przypada 100-lecie objawień w Fatimie. To szczególna okazja, by realizować to, o co prosiła Maryja - być z Nią w pierwsze soboty miesiąca i pocieszać Jej serce - mówi Anna Musiał.

  Z jej inicjatywy w pierwszą sobotę stycznia, na wzór zawierzeń, które odbywają się w Częstochowie, w sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbyło się pierwsze nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi "Oto Matka twoja. Kochaj i uwielbiaj z Maryją”.

  Spotkania będą odbywać się cyklicznie w pierwsze soboty miesiąca w dolnym kościele o godz. 10. W programie m.in. modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, Różaniec, konferencja, świadectwa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, akt zawierzenia, Msza św.

  - Chcielibyśmy, żeby takie nabożeństwa odbywały się także w innych parafiach w Warszawie, a także w całej Polsce - mówi Anna Musiał. I dodaje: Zależy nam także, by zawierzenie nie było jednorazowym aktem, ale wejściem na drogę życia z Maryją.

  Osoby, które chcą organizować maryjne zawierzenia w swojej parafii mogą zgłosić się pisząc na adres: kontakt@apostolowiemaryi.pl.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół