• facebook
 • rss
 • Pożegnanie świąt

  jjw

  dodane 14.01.2017 17:37

  Cieszmy się świąteczną iluminacją, bo już niebawem zniknie z ulic stolicy.

  Świąteczna iluminacja Warszawy zachwyca nas od 3 grudnia, ale już za kilka tygodni zniknie  z ulic miasta. A szkoda, bo w tym roku 20-kilometrowa instalacja jest wyjątkowo bogata i piękna. Oświetla nie tylko Trakt Królewski - od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu.

  Świetlne płatki śniegu i lodowe kryształy zdobią również Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowską (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyską (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowską i ul. Targową.

   Mieszkańcy Warszawy i turyści szczególnie chętnie fotografują się przy kolorowym pawiu w Al. Ujazdowskich, w pobliżu Łazienek, przy czerwonym autobusie "ogórku" na pl. Na Rozdrożu i przy zaczarowanej ciuchci na skwerze Hoovera.

  Największym powodzeniem cieszy się jednak 27-metrowa choinka na pl. Zamkowym, z zupełnie nowymi ozdobami, której podstawa ma kształt rozświetlonego prezentu.

  „Sen o zimowej Warszawie” to największy w Polsce i jeden z najbardziej okazałych w Europie projektów świątecznej iluminacji miejskiej. Składa się z prawie 4,5 mln energooszczędnych diod eko-LED i niemal 1300 elementów dekoracyjnych. Koszt tegorocznych iluminacji to 6,5 mln zł.

  Świąteczny wystrój stolicy będziemy podziwiać do 5 lutego.   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół