• facebook
 • rss
 • Pobiegli dla chorych na cukrzycę

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 15.01.2017 15:53

  Na placu Defilad trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" - pod takim hasłem wczesnym popołudniem wystartował z pl. Defilad 11. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka tysięcy uczestników pokonało 5-kilometrowy dystans. Pieniądze uzyskanie z dystrybucji pakietów startowych zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy.

  Od południa na pl. Defilad trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Na scenie przed Pałacem Kultury i Nauki odbywają się koncerty, przerywane wystąpieniami Jerzego Owsiaka i zaproszonych gości. Trwa zbiórka, która w tym roku jest przeznaczona na pomoc małym pacjentom oddziałów ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

  Z pl. Defilad wyjechało w Polskę 27 nowych samochodów, zakupionych przez WOŚP ze zbiórki 1 proc. Nowe wozy trafią do organizacji i ośrodków pomagających chorym. Odebrały je m.in. Caritas Archidiecezji Warmińskiej i Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

  Na pl. Defilad stanęły namioty, w których dzieci pod okiem instruktorów mogą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Przygotowano też stoliki z grami i kolorowankami. Odważni mogą spróbować swoich sił w rodzinnym torze przeszkód. Kolejka ustawiła się do diabelskiego młyna. Wśród dorosłych dużym powodzeniem cieszyła się mobilna przychodnia, w której można było zasięgnąć porad lekarskich i przeprowadzić niektóre proste badania.

  Przed wejściem na pl. Defilad transparenty rozwiesiła Fundacja Pro-Prawo do Życia, przypominając na nich, że prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak poparł proaborcyjny czarny protest.

  Koncert finałowy na pl. Defilad zakończy się ok. godz. 22. Około godz. 20 w niebo zostaną wysłane światełka pokoju. Około północy fundacja poda pierwszą orientacyjną sumę uzyskaną z przeprowadzonych dzisiaj ulicznej zbiórki i aukcji.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół