• facebook
 • rss
 • Bp Solarczyk do osób konsekrowanych: Bądźcie pochodnią dla pogrążonego w ciemnościach świata

  Tomasz Gołąb /KAI

  dodane 01.02.2017 19:33

  Na terenie diecezji warszawsko-praskiej posługuje 65 żeńskich zgromadzeń zakonnych i 17 zgromadzeń męskich.

  – Bądźcie zapaloną pochodnią dla pogrążonego w ciemnościach świata – zachęcał osoby konsekrowane bp Marek Solarczyk. W przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego obchodzonego w święto Ofiarowania Pańskiego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyło się spotkanie dla sióstr zakonnych i członkiń instytutów świeckich życia konsekrowanego. W czasie uroczystej Mszy św. dziękowano Bogu za ich modlitwę i posługę na terenie diecezji.

  – Wasze życie jest dla nas czytelnym znakiem Bożej obecności – powiedział w homilii bp Marek Solarczyk. Przyrównał świadectwo życia oddanego Panu do "prostych śladów czynionych nogami". – Często są one zwyczajne, codzienne, może niekiedy nawet niezauważalne w biegu codziennych spraw, ale obecne i będące niesamowitą nadzieją dla tych, którzy szukają różnych odpowiedzi czy rozwiązań w swoim życiu – powiedział kaznodzieja.

  Przypomniał, że tym, który powołuje na drogę rad ewangelicznych, jest Bóg. – To On wzywa ludzi, by byli dla innych przewodnikami, by wnosili Jego pokój, światło i świętość w życie pogrążonego w mrokach świata. By byli niczym pochodnia czy lampa niesiona w pokornych, wytrwałych, może niekiedy nieco osłabłych, ale pełnych miłości dłoniach oblubienicy, która z ufnością i wiernością trwa przy swoim Oblubieńcu – powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

  Zachęcił on również osoby konsekrowane do wdzięczności Bogu za dar powołania.

  – Stańmy dziś z ufnością wobec Tego, który nam nieustannie błogosławi, i któremu po raz kolejny chcemy zawierzyć naszą duszę i wszystkie sprawy, intencje, które nosimy w swoim sercu. On nigdy o nas nie zapomina, bo – jak mówił psalmista – „ wie z czegośmy powstali”, i będzie nieustannie nas wspierał, „bo Jego łaska jest wieczna dla Jego czcicieli” – podkreślił bp M. Solarczyk.

  Na zakończenie liturgii alumni wyrazili swoją wdzięczność osobom poświęconym Bogu za ich modlitwę i świadectwo życia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół