• facebook
 • rss
 • Tu przychodzą ludzie, którzy chcą

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 19.02.2017 23:55

  Studenci i rektorzy warszawskich uczelni dziękowali za 9 lat posługi rektora kościoła św. Anny. Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ks. Jacek Siekierski.

  Nawiązując w homilii do Ewangelii o miłości nieprzyjaciół, ks. Sergiusz Dębecki przypomniał, że bez łaski Boga nie jesteśmy w stanie przebaczyć tym, którzy nas skrzywdzili. - Warto prosić Boga, żebyśmy odkryli, że Jemu zależy na dobru każdego człowieka. To jest coś najistotniejszego w chrześcijaństwie. Chrystus zaprasza nas, byśmy mieli na tyle mocy w sobie - jako osoby skrzywdzone, by zatroszczyć się o dobro tego, który krzywdził - powiedział.

  Zwracając się do księdza rektora, zwrócił uwagę, że kościół św. Anny jest pewnym fenomenem. - Tu przychodzą ludzie, którzy chcą. Przyjeżdżają profesorowie, studenci, postakademicy i to z różnych stron Warszawy. Wybraliście sobie ten kościół - powiedział.

  Dodał, że to co z pewnością udało się odchodzącemu rektorowi, to stworzenie w tym miejscu wspólnoty - zarówno w gronie samych księży, jak i studentów.

  W Mszy św. uczestniczyli studenci i rektorzy warszawskich uczelni.

  Decyzją kard. Kazimierza Nycza nowym rektorem kościoła św. Anny zostanie  ks. dr hab. Krzysztof Siwek, prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej. W praktyce będzie również duszpasterzem w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego.

  Ks. Jacek Siekierski od 1 marca zostanie proboszczem parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Przed laty był wikariuszem właśnie w tej parafii. Teraz zastąpi zmarłego 6 lutego proboszcza ks. Kazimierza Gersa.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: ŚW. ANNA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół