• facebook
 • rss
 • Nasz przewodnik po szkołach katolickich

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 14.03.2017 18:59

  W najnowszym numerze warszawskiego "Gościa Niedzielnego" piszemy o tym, co jest ważne przy wyborze szkoły i dlaczego nie warto kierować się rankingami. Przedstawiamy też warszawskie i podwarszawskie "szkoły z wartościami".

  Na 16 stronach Czytelnicy znajdą czytelny przewodnik po wszystkich katolickich szkołach podstawowych i liceach w Warszawie i okolicach. Informujemy też o zmianach wynikających z wprowadzonej reformy edukacji, które powodują, że wygaszane gimnazja przekształcają się w szkoły podstawowe lub licea.

  W naszym informatorze zamieszczamy krótkie opisy szkół, wymieniamy ich atuty (m.in. międzynarodowa matura, przedmiotowe programy autorskie, rozszerzony zakres nauki języków obcych), piszemy o zasady tegorocznej rekrutacji (nie tylko do klas I, ale często także do kl. VII), wysokości czesnego oraz o terminach dni otwartych dla rodziców.  

  Chociaż większość szkół katolickich to placówki niepubliczne, w których obowiązuje wpisowe i comiesięczne czesne, mamy też dobrą wiadomość dla osób, dla których opłaty mogą być przeszkodą w posłaniu dzieci do "szkoły z wartościami". W Warszawie i okolicach można znaleźć podstawówki i licea, w których czesne jest niskie lub nie go wcale. Szkoły zazwyczaj stosują zniżki wobec rodzin wielodzietnych, a niektóre uczniom mniej zamożnym fundują stypendia.

   W 11. numerze "GN" eksperci radzą, czym kierować się przy wyborze "dobrej szkoły", na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę, a co spokojnie można sobie "odpuścić". Warto też przeczytać reportaże z zza szkolnej ławki oraz opinie rodziców, których dzieci uczą się w katolickich placówkach.

   "Gość Niedzielny" z dodatkiem o szkołach katolickich w Warszawie i okolicach do kupienia w kioskach i parafiach od 15 marca. Cena, jak zwykle: 5 zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół