• facebook
 • rss
 • Pomodlimy się za misjonarzy męczenników

  dodane 16.03.2017 12:23

  24 marca w Dniu Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników w kościele św. Anny pod hasłem "Godzina Miłosierdzia z Misjonarzami Męczennikami" zostanie odprawiona Msza św. i Droga Krzyżowa w intencji misjonarzy zamordowanych na misjach.

  Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników obchodzony jest w rocznicę zamachu na abp. Oscara Romero, zamordowanego 24 marca 1980 r. w Salwadorze podczas sprawowania Eucharystii. Pierwszy raz wspomnienie Misjonarzy Męczenników było obchodzone w 1993 r. z inicjatywy Młodzieżowego Ruchu Papieskich Dzieł Misyjnych we Włoszech.

  Inicjatywa obchodów Dnia Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy Męczenników została podjęta w wielu krajach na całym świecie w tym również i w Polsce. W Warszawie  "Godzina Miłosierdzia z Misjonarzami Męczennikami” rozpocznie się Mszą św. o godz. 15 w kościele św. Anny. Po niej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa.

  - Chcemy modlić się za wszystkich, którzy oddali życie za Chrystusa, którzy zginęli na placówkach misyjnych - mówi ks. Kamil Leszczyński SDS. I dodaje: - Pośród wielu misjonarzy męczenników szczególnie chcemy wspomnieć 14 postaci.

  Wśród misjonarz - oprócz osób duchownych - są także świeccy m.in. Shahbaz Bhatti - pakistański polityk, który jako katolik był zdecydowanym przeciwnikiem ustawy o bluźnierstwie i jako jedyny chrześcijanin zasiadał w rządzie Pakistanu. Zginął w wyniku zamachu, w ubiegłym roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

  Ghasibe Kayrouz został zastrzelony 22 grudnia 1975r. w Libanie. Pomówiony o udział w wojnie domowej. W testamencie napisał: "Przebaczcie tym, którzy mnie zabili”.

  Helena Kmieć została zamordowana 24 stycznia 2017 w Boliwii podczas napadu na ochronkę, w której przebywała. Napastnik ugodził Helenę wielokrotnie nożem. Pomimo prób ratowania życia, zmarła. Była wolontariuszką misyjną z Wolontariatu Misyjnego Salvator.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół