• facebook
 • rss
 • Droga przełomu

  dodane 20.03.2017 17:01

  To myśl przewodnia rozważań tegorocznej EDK. Warszawscy pątnicy wyruszą na szlak 31 marca i 7 kwietnia. Spotkanie dla tych, którzy chcą pójść, jak i tych, którzy byli, odbędzie się 21 marca o godz. 20 w klubo-restauracji Docelowo.

  "Droga przełomu” - myśl przewodnia tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku dla ekstremalnych pielgrzymów w Warszawie przygotowano 12 tras w pięciu warszawskich rejonach.

  - Nowością będą trasy z kościoła Najświętszego Zbawiciela do bazyliki Świętej Trójcy w Kobyłce oraz z kościoła Przemienienia Pańskiego do Zakroczymia - mówi Agnieszka Boboli, koordynatorka warszawskich rejonów EDK.

  Pątnicy wyruszą w ekstremalną drogę 31 marca i 7 kwietnia. EDK rozpoczynają się wieczorami Mszą św., po której pielgrzymi indywidualnie wyruszają w ponad 40 km drogę w milczeniu.

  Pątnicy, którzy dotrą do Niepokalanowa 1 kwietnia w pierwszą sobotę miesiąca przed godz. 11 będą mieli możliwość uczestniczenia w Mszy św. z aktem zawierzenia swojego życia Matce Bożej, organizowanej przez Rycerstwo Niepokalanej.

  Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy także m.in. z Sulejówka, Otwocka, Piastowa, Magdalenki i po raz pierwszy w tym roku z Marek oraz Piaseczna.

  Zapisy, szczegółowe informacje o EDK, terminach, pakietach pielgrzymów i rozważaniach Drogi Krzyżowej znajdują się na stronie www.edk.org.pl.

  Inicjatorzy EDK zachęcają do włączenia się w akcję promocyjno-ewangelizacyjną "Zostałeś nominowany do EDK.ORG.PL” na Facebooku. Wystarczy udostępnić na swojej tablicy dowolny post z profilu FB EDK wraz z informacją na jaką trasę się wybierasz. Następnie przesłać prywatną wiadomość znajomym, których chce się nominować.

  -  Jeśli wyślesz Nominację do 5 osób i nikt nie podejmie dalej wyzwania to się tym nie martw. Duch Święty i tak ma swoje metody oraz ogromne poczucie humoru - wyjaśniają.

  Spotkanie dla zainteresowanych wyruszeniem na ekstremalny szlak, jak i byłych uczestników odbędzie się 21 marca o godz. 20 w klubo-restauracji Docelowo (ul. Marszałkowska 34/50).

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: EDK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół