• facebook
 • rss
 • Śladami insurekcji w Warszawie

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 19.04.2017 21:18

  Bezpłatne spacery z przewodnikiem, piknik historyczny i wystawa w Muzeum Wojska Polskiego - w 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

  20 kwietnia odbędzie się pierwszy z zaplanowanych 5 bezpłatnych spacerów z przewodnikiem, śladami insurekcji w Warszawie. Zbiórka o godz. 17 na pl. Zamkowym.

  Natomiast Muzeum Wojska Polskiego zaprasza 23 kwietnia w godz. 10-18 na Piknik Historyczny, poświęcony czasom Naczelnika (1746 -1817). Uczestnicy będą mogli zobaczyć XVIII i XIX-wieczne mundury oraz ubiory cywilne, poznać techniki władania szablą i lancą, obserwować inscenizowane pojedynki z użyciem broni białej i palnej, zapoznać się z obozowym życie żołnierzy. W dawnej kantynie, przy filiżance herbaty będzie można przeczytać dawną gazetę, przyjrzeć się pracy praczki czy wytwarzaniu papieru czerpanego zdobionego suszonymi ziołami i kwiatami, a także sprezentować sobie szlafmyce lub kalesony. Nie zabraknie zabaw dla najmłodszych uczestników pikniku, którzy z pewnością chętnie przyłączą się na przykład do wyrabiania kafli z gliny. O żołnierskim ekwipunku na przełomie wieków opowie podczas wykładu: ,,Bandolier insurekcyjny”, Piotr Mirosław Zalewski z Muzeum Narodowego w Warszawie.

  Szczegółowy plan pikniku można znaleźć na stronie: www.muzeumwp.pl. Podczas imprezy plenerowej warto również zajrzeć do budynku muzeum i obejrzeć wystawę „Ojczyzna obrońcy swemu. W 200. rocznicę śmierci naczelnika Tadeusza Kościuszki”. Wystawa odbywa się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół