• facebook
 • rss
 • Jan Paweł II na Warszawskich Łagiewnikach

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 23.04.2017 21:45

  - Bóg najbardziej okazuje swoją wszechmoc w łasce przebaczania - mówił bp Piotr Jarecki na Warszawskich Łagiewnikach.

  - Bóg nigdy człowieka nie zdradzi, obojętnie jak człowiek postępuje. To istota jego miłosierdzia: stara się na różne sposoby dotrzeć do człowieka zagubionego, aby go uchronić od tragedii, ale nigdy z człowieka nie rezygnuje. Tego mamy się uczyć w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - mówił bp Piotr Jarecki na Warszawskich Łagiewnikach, czyli podczas Mszy św. przy posągu Chrystusa Miłosiernego przy ul. Górczewskiej.

  Księża dekanatu wolskiego w obecności władz samorządowych i około tysiąca wiernych odprawili Eucharystię w Parku Moczydło. Wcześniej siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia poprowadziły przy posągu Chrystusa Miłosiernego Koronkę. Po niej bp Piotr Jarecki wprowadził do parafii św. Józefa relikwie św. Jana Pawła II.

  - 12 lat temu miałem odprawić tu Mszę św. w Święto Miłosierdzia. Dzień wcześniej, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca zdecydowaliśmy o przeniesieniu tej Mszy św. na dawny pl. Zwycięstwa. Uczestniczyło w niej 200 tys. osób. Dziś Jan Paweł II wraca do Warszawskich Łagiewnik w swoich relikwiach - przypomniał biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

  Nawiązując do Ewangelii o niewiernym Tomaszu bp Piotr Jarecki podkreślił, że każdy przechodzi w swoim życiu kryzysy, czasem zwątpienia.

  - Trzeba wówczas, jak św. Jan Paweł II, duchowo kontemplować mękę i rany Pana Jezusa. Wtedy wzmocni się nasza wiara - mówił.

  Proboszcz parafii św. Józefa, ks. kanonik dr Zbigniew Godlewski, zachęcał do podjęcia 30 minut adoracji na 30-lecie całodobowej adoracji w kościele na Kole.

  - Gdy adorujemy Pana Jezusa następuje cudowne rozmnożenie czasu - dodał biskup.

  Po Mszy św. odbył się koncert Eleni, zorganizowany przez władze Woli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół