• facebook
 • rss
 • Warszawiacy uczczą 100. rocznicę objawień fatimskich

  aś /KAI

  dodane 04.05.2017 14:08

  Mieszkańcy stolicy uczczą 100. rocznicę objawień fatimskich. Z tej okazji kard. Kazimierz Nycz 13 maja będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie.

  13 maja w archidiecezji warszawskiej odbędą się uroczystości związane z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 100. rocznicy objawień fatimskich. Miejscem uroczystych obchodów będzie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Zagłoby 37 w Warszawie – Ursusie.

  W ramach programu rocznicowych obchodów odprawione zostaną Msze św. o godz. 7 i 8 rano. Po każdej Eucharystii poprowadzona zostanie litania do błogosławionych Dzieci Fatimskich oraz ucałowanie ich relikwii.

  Główną Mszę św. o godz. 17 poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. Eucharystii wraz z uroczystą procesją wokół świątyni przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone figury Dzieci Fatimskich, a następnie wstawione do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przed Sanktuarium. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą świec na procesję.

  Następnego dnia na terenie ursuskiej parafii w godz. 13-18 pod hasłem "Rodzinne spotkanie w Ursusie” odbędzie się festyn parafialny. W programie m.in. konkurs wiedzy o Fatimie, koncert chóru parafialnego i scholi młodzieżowej, gry rodzinne, kącik kulinarny, miasteczko ruchu drogowego, motory żużlowe, animacje dla dzieci, występ artystów seniorów. Głównym punktem programu będzie koncert Antoniny Krzysztoń.

  100. rocznicę objawień fatimskich uczci w specjalny sposób także młodzież. 13 maja od godz. 10 co pół godziny w kierunku sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z czterech miejsc archidiecezji warszawskiej wyruszą grupy młodych pielgrzymów uczestniczących w pielgrzymce rowerowej "Fatima w Warszawie". [Czytaj więcej >>].

  Tego samego dnia o godz. 18 w sanktuarium św. s. Faustyny (ul. Żytnia 1) podczas Mszy św. zostaną wprowadzone relikwie świętych dzieci z Fatimy – Hiacynty i Franciszka. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja z figurką MB Fatimskiej oraz relikwiami świętych.

  Z kolei 7 maja o godz. 12 w parafii Dobrego Pasterza (ul. Przewodowa 15/21) zostanie odprawiona Msza św., podczas której nastąpi uroczysta koronacja figury MB Fatimskiej. Liturgii przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser.

  Od maja do października 1917 roku w portugalskim miasteczku Fatima trójce dzieci ukazywała się Matka Boża. Było to rodzeństwo Marto: Franciszek i Hiacynta oraz ich siostra cioteczna Łucja dos Santos. Kościół niecałe trzynaście lat po wydarzeniach zatwierdził objawienia, a Fatima stała się miejscem kultu, nawróceń i kształtowania się powołań.

  W uroczystościach jubileuszu stulecia objawień maryjnych w Fatimie weźmie udział nawet ponad milion wiernych na czele z papieżem Franciszkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół