• facebook
 • rss
 • Akcja “Święta'20-tka!”

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 17.05.2017 19:03

  Świętych jest 20. Dokładnie tyle, ile relikwii znajdzie się w powstającym sanktuarium św. Gabriela od MBB i Młodych Świętych. Już ponad 1,3 tys. osób chce ich poznać. Trwa akcja “Święta'20-tka!”

  Z kościelnych obrazów św. Faustyna patrzyła na nią z zagadkowym uśmiechem. Patrycja Zdziech w końcu nie wytrzymała. Po raz kolejny sięgnęła po “Dzienniczek”. Była także w Wilnie, gdzie namalowany został obraz "Jezu Ufam Tobie". Od tamtej pory św. Faustyna jej towarzyszy. I daje lekcje.

  - Ona wszystkie swoje cierpienia ofiarowywała Jezusowi. Jej postawa pomaga mi inaczej spojrzeć na moje trudności - przyznaje.

  Święci dają porządną naukę życia i nietuzinkowe inspiracje. Pod warunkiem, że zna się ich życiorysy. Dlatego pod koniec lutego ruszyła akcja “Święta’20”. Inicjatywa zapoczątkowana przez Misję Gabriela skierowana jest przede wszystkim do młodych.

  - W czasach wszechobecnych zagrożeń chcemy dać młodym wzór prawdziwego i świętego życia - wyjaśniają organizatorzy.

  Pomysłodawcy akcji przygotowali życiorysy i ciekawostki z życia 20 młodych świętych. Wśród nich znalazła się m.in. historia św. Faustyny Kowalskiej, świętych pastuszków Hiacynty i Franciszka, bł. Pier Giorgio Frassatiego, bł. Karoliny Kózkówny, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Gemmy Galgani czy św. Dominika Savio. A także mniej zanych takich postaci jak bł. Rolando Rivi czy bł. Antonia Mesina.

  - Uczestnikom akcji “Święta 20-stka!” proponujemy także ćwiczenia duchowe polegające na naśladowaniu ich cnót, a także modlitwę za ich przyczyną. Chętni mogą także napisać swoje świadectwo - mówi Patrycja Zdziech z Misji Gabriela. I zachęca: Jako ciekawostkę mogę podać, że jedna ze świętych ofiarowała swoje życie, za nawrócenie mamy.

  W internetową akcję poznawania młodych świętych włączyło się już ponad 1,3 tys. osób.

  - To jest bardzo dużo. Mam nadzieję, że dzięki naszym działaniom wiele osób zrozumie, że żeby być świętym nie trzeba mieć poukładanego życia, a niesienie krzyża jest w nie wpisane - mówią organizatorzy.

  W trwającą przez cały rok akcję można włączyć się wypełniając formularz na stronie www.misjagabriela.pl/swieta20. Uczestnicy dwa razy w tygodniu będą otrzymywać maile m.in przybliżające postać świętego.

  Relikwie “Świętej’20” przechowywane są obecnie w parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty na Białołęce. Docelowo zostaną zainstalowane w budującym się właśnie sanktuarium św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych.

  Na terenie parafii - z inicjatywy abp. Henryka Hosera - powstanie prowadzone przez oo. pasjonistów Centrum dla młodych oraz Instytut św. Gabriela. Będzie to pierwsza tego typu w Polsce instytucja ekspercko-wychowawcza, przeciwdziałająca kryzysowi wychowania młodzieży. Wzorem dla polskiej młodzieży ma być włoski święty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół