• facebook
 • rss
 • Media wyszły z kruchty

  tg/ archwwa.pl

  dodane 22.05.2017 13:47

  Akademia Dziennikarstwa, dwusemestralnego kursu dla pasjonatów mediów będzie miała swoją kontynuację. Także w internecie.

  Pierwsza edycja Akademii Dziennikarstwa, dwusemestralnego kursu dla pasjonatów mediów zakończyła się w sobotę 20 maja w Warszawie. Studentom wskazówek udzielali m.in. Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński i Alina Petrowa-Wasilewicz. W realizacji kursu Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację projektu.

  Akademia Dziennikarstwa to kompleksowy kurs przygotowujący do pracy w mediach. Studenci poznawali kulisy “żywego” dziennikarstwa, z uwzględnieniem współczesnych jego form: social media i internetu, a szczególną uwagę poświęcono sztuce pisania.

  Przez prawie rok uczestnicy brali udział w wykładach prowadzonych przez znanych ludzi mediów oraz osoby związane ze środowiskiem dziennikarskim. O swoich doświadczeniach opowiadali m.in. Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński, Aneta Liberacka, ks. Janusz Stańczuk, Filip Modrzejewski, o. Marek Kotyński, Dominik Kołodziej, Marcin Jończyk, Mateusz Ochman, Otylia Brendel, ks. Piotr Walendzik, Tomasz Rożek, Patrycja Michońska, Agata Puścikowska i Jakub Szymczuk.

  W realizacji przedmiotów Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Studenci mogli w praktyczny sposób weryfikować na portalu przyswojone umiejętności. Dzięki chęci działania wielu z nich już teraz rozpoczęło współpracę z portalem. Jego szefowa - Aneta Liberacka - podziękowała studentom za ich zaangażowanie i autentyczność. Podkreśliła, że ma ogromny szacunek do studentów za ich wszechstronne zainteresowania, a także gotowość dzielenia się wiarą.

  - Pisanie to podstawa komunikacji, a umiejętność posługiwania się tekstem ma ogromne znaczenie. Mam nadzieję, że pokazaliśmy wam, że wszystkiego można się nauczyć dzięki własnej kreatywności - powiedział ks. Przemysław Śliwiński, kierownik studium.

  Organizatorzy  zapowiedzieli kolejną edycję projektu, a także utworzenie platformy internetowej. Uczestnicy będą mogli dzielić się efektami udziału w studium Papieskiego Wydziału Teologicznego. Uczelnia od ponad 30 lat kształci katechetów i teologów, teraz pomaga w zdobywaniu wiedzy również przyszłym dziennikarzom.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół