Nowy numer 13/2024 Archiwum

Aleppo nie da zapomnieć

Trzy spotkania o tym, jak pomagać ofiarom wojny w Syrii i czy bać się imigrantów z krajów muzułmańskich.

Co zrobić z lękiem przed uchodźcami z krajów muzułmańskich? Czy obawy są uzasadnione? Jak najskuteczniej pomagać ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie? Na te pytania będzie można podyskutować podczas trzech spotkań, które w najbliższych dniach odbędą się w Warszawie.
Już 24 maja w godz. 10-17, przy ul. Wóycickiego 1/3 (Aula Schumana, budynek nr 21) naukowcy z wielu krajów będą rozmawiali na temat współpracy międzyreligijnej w kontekście migracji i zagrożenia bezpieczeństwa w Europie oraz o wynikających z niej wyzwaniach dla islamu i chrześcijaństwa. Konferencja składająca się z trzech tematycznych paneli z udziałem przedstawicieli zagranicznych jak i krajowych instytucji muzułmańskich oraz ekspertów w dziedzinie islamu – stworzy szansę wspólnej debaty i podejmie próbę uzyskania odpowiedzi na pytania, które stawiane są obecnie islamowi w Europie – podkreślają organizatorzy.
 Z kolei w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary, 26 maja o godz. 10 w sali prowincjalnej zakonu dominikanów, przy ul. Freta, o konflikcie w Syrii i sytuacji Kościoła na Bliskim Wschodzie mówić będą: ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oraz Anna i Karol Wilczyńscy, którzy w tym roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną.
W poniedziałek 29 maja o godz. 18 Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spotkanie z cyklu "Na pierwszej linii", którego gościem będzie Darek Malejonek – lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Towarzyszyć mu będzie pracownik salezjańskiego studia filmowego, operator i kierownik produkcji, Michał Król, który realizował swoje materiały m.in. w Egipcie, Libanie, Iraku, Pakistanie, Turcji, Ghanie, Indiach oraz Birmie. Obaj opowiedzą o swoich wizytach w ogarniętej wojną domową Syrii i pobycie w zrujnowanym Aleppo. Spotkanie będzie tym samym możliwością spojrzenia na konflikt zbrojny, nie oczami fotoreportera, a osób zaangażowanych w pomoc humanitarną z ramienia Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. Wstęp na spotkanie wolny, ale należy się zarejestrować mailowo: spotkanie@1944.pl.
 
 
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy