Nowy numer 16/2018 Archiwum

Dekrety wręczone

Ponad stu księży archidiecezji warszawskiej zmieni miejsce lub rodzaj posługi.

Wczoraj nowe dekrety otrzymali zmieniający się proboszczowie parafii, dzisiaj dotarły do wikariuszy, którzy po wakacjach obejmą nowe placówki i zadania w archidiecezji. Poniżej publikujemy listę zmian.

Księża proboszczowie, którzy odchodzą na emeryturę

  1. Ks. Józef Jaworski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Stanisława Kostki
    w Mrokowie, w dek. tarczyńskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.
  2. Ks. Wiktor Łozowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Warszawie, w dek. ursuskim, przechodzi na emeryturę i pozostaje na parafii jako rezydent.
  3. Ks. Adam Stefaniak, dotychczasowy proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przechodzi na emeryturę i pozostaje na parafii jako rezydent.
  4. Ks. Jan Studziński, dotychczasowy proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.


Nominacje na urząd proboszcza

  1. Ks. Wojciech Jędrysiak, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Żabieńcu, w dek. piaseczyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Stanisława Kostki w Mrokowie, w dek. tarczyńskim.
  2. Ks. Dariusz Kuczyński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Apostoła
    i Ewangelisty w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany proboszczem tej parafii.
  3. Ks. Jacek Leszek Olszewski OCD, mianowany proboszczem parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
  4. Ks. Andrzej Pawelski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany proboszczem parafii Narodzenia NMP w Pieczyskach, w dek. czerskim.
  5. Ks. Henryk Rogala, dotychczasowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie, w dek. grójeckim, mianowany proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Drwalewie, w dek. grójeckim.
  6. Ks. Jarosław Stolarczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Żabieńcu, w dek. piaseczyńskim.
  7. Ks.  Robert Wyszomirski, dotychczasowy Dyrektor Domu Księży Emerytów
    w Otwocku, mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
    w Warszawie, w dek. ursuskim.
  8. Ks. Robert Zalewski, dotychczasowy wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie, w dek. grójeckim.
  9. Ks. Mariusz Zapolski, dotychczasowy proboszcz parafii Narodzenia NMP
    w Pieczyskach, w dek. czerskim, mianowany proboszczem parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.

 
Zmiany ogólnodiecezjalne

  1. Ks. Paweł Bekus, dotychczasowy rezydent w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany rezydentem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dek. wolskim, i odwołany w funkcji kwestora Archidiecezji Warszawskiej i kierownika Referatu Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ds. Finansowo-Księgowych.
  2. Ks. Tommy Josuè Alvarado Bustillo, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.
  3. Ks. Marek Iwański, dotychczasowy wikariusz parafii św. Barbary w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim i skierowany do pracy w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim.
  4. Ks. Mateusz Jóźwik, dotychczasowy wikariusz parafii św. Augustyna w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii MB Częstochowskiej w Warszawie, w dek. śródmiejskim, i skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie teologii moralnej w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
  5. Ks. Mieczysław Królik, odwołany z funkcji kapelana SPSK im. Prof. W. Orłowskiego i przechodzi na emeryturę.
  6. Ks. Mirosław Nowak, dotychczasowy proboszcz parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany rezydentem parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dek. staromiejskim, przy zachowaniu funkcji Dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego.
  7. Ks. Moisés Marín Pérez, dotychczasowy prefekt alumnów w Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater w Warszawie, mianowany rezydentem w parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dek. śródmiejskim, przy zachowaniu sprawowanych funkcji w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim.
  8. Ks. Andrzej Persidok, dotychczasowy wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany rezydentem parafii Dzieciątka Jezus
    w Warszawie, w dek. żoliborskim i skierowany do pracy w charakterze wykładowcy w PWTW.
  9. Ks. Michał Polny, dotychczasowy rezydent parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim, mianowany rezydentem parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, w dek. wolskim i skierowany do pracy w charakterze wykładowcy w PWTW.
  10. Ks. Marcin Szczerbiński, dotychczasowy rezydent parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dek. żoliborskim, skierowany na zamieszkanie w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy zachowaniu funkcji sprawowanych w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.


Neoprezbiterzy 2017

  1. Ks. Piotr Ambroziak – Parafia Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim;
  2. Ks. Łukasz Duda – Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich, w dekanacie laseckim;
  3. Ks. Mateusz Farfus – Parafia Świętego Mikołaja Biskupa i Męczennika
    w Tarczynie, w dekanacie tarczyńskim;
  4. Ks. Marcin Grabowski – Parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim;
  5. Ks. Michał Jarmuszewski – Parafia Świętego Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim;
  6. Ks. Paweł Konarski – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, w dekanacie ursuskim;
  7. Ks. Paweł Korbin – Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach – Opaczy, w dekanacie raszyńskim;
  8. Ks. Michał Lubowicki – Parafia Świętego Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim;
  9. Ks. Radosław Marciniak – Parafia Świętego Jana Kantego w Warszawie, w dekanacie żoliborskim;
  10.  Ks. Tomasz Miencicki – Parafia Świętego Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim;
  11.  Ks. Sebastian Śledziona – Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim;
  12.  Ks. Błażej Węgrzyn – Parafia Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim;
  13. Ks. Grzegorz Więcek – Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim;
  14.  Ks. Paweł Zakrzewski – Parafia Świętej Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim;
  15. Ks. Tymoteusz Mietelski – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim;
  16.  Ks. Mayo Monsalve Mario de Jesús – Parafia Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim;
  17.  Ks. Grzegorz Łapiński – Parafia Wszystkich Świętych w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.


Pozostali księża

  1. Ks. Karol Aleksandrowicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela
    w Warszawie, w dek. staromiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Zofii Barat w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  2. Ks. Mariusz Bagiński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Łukasza Ewangelisty
    w Warszawie, w dek. jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
  3. Ks. Mariusz Białęcki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława BM w Sobikowie, w dek. czerskim, mianowany wikariuszem parafii św. Floriana w Brwinowie, w dek. brwinowskim.
  4. Ks. Jarosław Borowiecki, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim.
  5. Ks. Piotr Celejewski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Andrzeja Apostoła
    w Warszawie w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. wilanowskim.
  6. Ks. Michał Chutkowski, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim.
  7. Ks. Rafał Dawidowicz, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie w dek. śródmiejskim.
  8. Ks. Michał Dłutowski, dotychczasowy wikariusz parafii NMP Królowej Świata w Warszawie, w dek. ochockim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława BM w Sobikowie w dek. czerskim.
  9. Ks. Dariusz Drozdek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Szczepana w Raszynie, w dek. raszyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Floriana w Brwinowie, w dek. brwinowskim i kapelanem w Domu Pomocy Społecznej.
  10. Ks. Józef Dziekoński, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Przybyszewie, w dek. mogielnickim, mianowany rezydentem w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, w dek. piaseczyńskim.
  11. Ks. Janusz Figurski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Łomnej, w dek. kampinoskim, mianowany wikariuszem parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dek. grójeckim.
  12. Ks. Arkadiusz Fliszkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dek. piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja Biskupa w Łomnie, w dek. kampinoskim.
  13. Ks. Michał Gąsiorowski, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Michałowicach-Opaczy, w dek. raszyńskim, mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
  14. Ks. Jacek Gomulski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  15. Ks. Jacek Grabowski, dotychczasowy wikariusz parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskim w Warszawie, w dek. ursuskim.
  16. Ks. Andrzej Grochowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  17. Ks. Dariusz Grzywa, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
  18. Ks. Mirosław Janusz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim, podejmuje życie zakonne u OO. Misjonarzy Montfortanów.
  19. Ks. Piotr Jaworski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Tadeusza Ap. w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany wikariuszem św. Kazimierza w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.
  20. Ks. Piotr Jędraszek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim.
  21. Ks. Radosław Jurewicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stefana Króla Wyznawcy w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jakuba Ap. w Warszawie, w dek. ochockim.
  22. Ks. Andrzej Kamiński, dotychczasowy wikariusz parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. wolskim.
  23. Ks. Robert Karolak, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dek. laseckim, mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.
  24. Ks. Waldemar Kluza, dotychczasowy rezydent parafii Zesłania Ducha Świętego
    w Starej Iwicznej, w dek. piaseczyńskim, powraca do rodzimej diecezji.
  25. Ks. Piotr Kłaput, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Trójcy w Chynowie,
    w dek. czerskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
  26. Ks. Zbigniew Koman, po powrocie z misji mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ochockim.
  27. Ks. Marcina Kościecha, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, w dek. raszyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Barbary w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
  28. Ks. Marcin Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim, skierowany jako pomoc duszpasterska do parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim i mianowany kapelanem NZOZ – Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie, z zamieszkaniem w siedzibie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
  29. Ks. Wojciech Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Warszawie, w dek. śródmiejskim, skierowany na roczny urlop.
  30. Ks. Andrzej Krzesiński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej, w dek. kampinoskim.
  31. Ks. Piotr Kucharczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dek. żoliborskim.
  32. Ks. Jarosław Kuśmierczyk, skierowany do budowy kościoła i tworzenia parafii Rusiec-Kajetany przy zachowaniu urzędu wikariusza parafii św. Klemensa PM w Nadarzynie, w dek. raszyńskim.
  33. Ks. Sylwester Lament, dotychczasowy wikariusz parafii św. Floriana w Brwinowie, w dek. brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie, w dek. wolskim.
  34. Ks. Krzysztof Lewandowski, dotychczas pełniący funkcję pomocy duszpasterskiej w parafii św. Jakuba Ap. w Warszawie, w dek. ochockim, mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dek. laseckim.
  35. Ks. Krzysztof Liman, mianowany kapelanem w Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II przy ul. Dalekiej 11 w Grodzisku Mazowieckim, przy zachowaniu urzędu wikariusza parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim.
  36. Ks. Tomasz Lis, dotychczasowy wikariusz parafii MB Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich, w dek. laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Warszawie, w dek. wilanowskim.
  37. Ks. Rafał Łaskawski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny
    w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
  38. Ks. Piotr Machnik, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim, mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, w dek. wolskim.
  39. Ks. Kacper Malicki, dotychczasowy rezydent parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany rezydentem parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dek. mokotowskim, przy zachowaniu funkcji prefekta w Zespole Szkół Przymierza Rodzin w Warszawie.
  40. Ks. Piotr Marchalewski, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  41. Ks. Karol Masicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim.
  42. Ks. Marek Michalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. ursuskim.
  43. Ks. Robert Mikos, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Chynowie, w dek. czerskim.
  44. Ks. Dariusz Miros, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zofii Barat w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jozafata w Warszawie, w dek. żoliborskim.
  45. Ks. Jarosław Młot, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dek. jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dek. mokotowskim.
  46. Ks. Jacek Mroczkowski, dotychczasowy kapelan ZOL „Caritas” przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Warszawie oraz pełniący funkcję pomocy duszpasterskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława BM w Warszawie, w dek. wolskim.
  47. Ks. Paweł Nawłoka, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce, w dek. wareckim, skierowany do pracy duszpasterskiej w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
  48. Ks. Mateusz Oborzyński, dotychczasowy wikariusz parafii Zwiastowania NMP w Ojrzanowie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dek. piaseczyńskim.
  49. Ks. Andrzej Ostrowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  50. Ks. Henryk Otremba, odwołany z urzędu wikariusza parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. ochockim i powraca do rodzimej diecezji.
  51. Ks. Jerzy Panek, odwołany z funkcji rezydenta parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim oraz z funkcji kapelana z Szpitalu Wolskim.
  52. Ks. Tomasz Paśko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim i skierowany do budowy kościoła i tworzenia parafii na Chrzanowie.
  53. Ks. Artur Patrejko, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła
    w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii NMP Królowej Świata w Warszawie, w dek. ochockim.
  54. Ks. Marek Pawlak, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dek. jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim.
  55. Ks. Adam Petakiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim.
  56. Ks. Rafał Pęksa, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany wikariuszem parafii św. Tadeusza Ap. w Warszawie, w dek. wilanowskim.
  57. Ks. Marcin Piotrowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dek. żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim.
  58. Ks. Wojciech Piórko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława BM w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem św. Aleksandra w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
  59. Ks. Radosław Pleskot, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim.
  60. Ks. Paweł Powierza, dotychczasowy wikariusz parafii św. Aleksandra w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja Biskupa w Warszawie, w dek. wareckim.
  61. Ks. Paweł Rogalski, mianowany rezydentem parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dek. ochockim przy podtrzymaniu podjętych studiów doktoranckim w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
  62. Ks. Jan Różycki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jozafata w Warszawie, w dek. żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Przybyszewie, w dek. mogielnickim.
  63. Ks. Jarosław Sawicki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dek. grójeckim, mianowany wikariuszem św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dek. bielańskim.
  64. Ks. Damian Skiba, dotychczasowy wikariusz parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany rezydentem w tej parafii.
  65. Ks. Adam Smólski, dotychczasowy wikariusz parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, w dek. śródmiejskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumentalnej.
  66. Ks. Paweł Sobociński, dotychczasowy wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dek. bielańskim.
  67. Ks. Paweł Sokal, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim i kapelanem w Szpitalu Wolskim.
  68. Ks. Piotr Strakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dek. piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Stefana Króla Wyznawcy w Warszawie, w dek. mokotowskim.
  69. Ks. Wiesław Szewczak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany rezydentem parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dek. kampinoskim.
  70. Ks. Andrzej Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  71. Ks. Łukasz Urbanek, dotychczasowy wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Warszawie, w dek. ursynowskim.
  72. Ks. Robert Walantyk, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania NMP w Ojrzanowie, w dek. tarczyńskim.
  73. Ks. Tobiasz Tomasz Zarzecki OCD, mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma