• facebook
 • rss
 • Podaruj pielgrzymowi buty

  aś /KAI

  dodane 20.07.2017 17:53

  Bezdomni i niepełnosprawni po raz czwarty wyruszą na Jasną Górę. Do 3 sierpnia trwa zbiórka darów.

  Bezdomni związani z braćmi kapucynami wezmą udział w pielgrzymce osób niepełnosprawnych, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

  Pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia Mszą św. odprawioną o godz. 6.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41 w Warszawie.

  - Opieka nad drugą osobą w czasie trudnej wędrówki jest wyjątkową nauką i uczy stawiać siebie na drugim miejscu - wyjaśnia bezdomny Andrzej.

  Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem duchowym. Daje im nadzieję, pozwala zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem.

  - Dziewięć dni marszu to czas modlitwy, przemyśleń, pokonywania własnych słabości i jednocześnie odnajdywania siły do dalszego życia - uważa Marek, jeden z bezdomnych, który kilkakrotnie pielgrzymował na Jasną Górę.

  Aby pomoc bezdomnych była możliwa, kapucyńska fundacja organizuje dwie zbiórki na wsparcie ich udziału w pielgrzymce, które potrwają do 3 sierpnia.

  Pierwsza to zbiórka funduszy na portalu odpalprojekt.pl, na sfinansowanie wyjazdu na Jasną Górę i powrotu autokarem do Warszawy. Chodzi o pokrycie kosztu przejazdu dla 25 osób bezdomnych.

  Druga to zbiórka darów rzeczowych, w tym obuwia i odzieży męskiej (m.in. bielizny i kurtek przeciwdeszczowych), sprzętu turystycznego (karimaty, śpiwory, namioty) i plecaków średniej wielkości.

  Rzeczy można dostarczać do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4, 00-245 w Warszawie. Trzeba przekazać bratu furtianowi informację, że są to dary na pielgrzymkę (furta czynna codziennie w godz. 7.30 do 21.00, z przerwą od 17.30 do 18.30).

  Na ten sam adres można wysyłać paczki z darami.

  Bezdomni pątnicy zaniosą na Jasną Górę intencje darczyńców. Można je przesyłać na adres e-mail: biuro@fundacja-kapucynska.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół