• facebook
 • rss
 • Wyczynowe buty

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 23.07.2017 11:15

  - Potrzebowaliśmy pielgrzymów z drugiego końca świata, żeby zrobić coś razem - cieszą się młodzi z pruszkowskich parafii. I świętują rocznicę ŚDM.

  Młodzi z 5 pruszkowskich parafii, które podczas Tygodnia w Diecezjach gościły grupę 500 Gwatemalczyków, przypomnieli atmosferę Światowych Dni Młodzieży. 22 lipca przy parafii św. Kazimierza w Pruszkowie pod hasłem: "Grill Chill" odbył się międzyparafialny piknik. Były integracyjne tańce, filmik o pielgrzymach z Gwatemali, pokaz zdjęć, grill i tort z logo ŚDM. I ważna refleksja.

  - To, że poznaliśmy ludzi z innego kontynentu, to jedno, ale podczas Tygodnia w Diecezjach poznaliśmy siebie nawzajem i zrobiliśmy coś wspólnie. Dzięki temu między parafiami możemy dalej współpracować, wymieniać się doświadczeniami. "Grill Chill" jest tego przykładem - mówi Olimpia Małaśnicka, wolontariuszka.

  Owoce Światowych Dni Młodzieży widać także w pruszkowskich parafiach. W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP powstała młodzieżowa grupa "Młode Skrzydło", realizująca wezwanie papieża Franciszka do pełni życia, z kolei u św. Kazimierza młodzi utworzyli "Święty Chill" - grupę uwielbieniowo-ewangelizacyjną.

  - Po ŚDM została grupa wolontariuszy, którzy angażują się w różne przedsięwzięcia parafialne, m.in. przygotowywanie świątecznych paczek, pomoc przy organizacji Dnia Chorych czy organizację ewangelizacyjnych koncertów. Dziś każda młoda osoba jest na wagę złota - cieszy się ks. Marian Mikołajczak, proboszcz parafii św. Kazimierza.

  Wolontariusze podzielili się także osobistym doświadczeniem Światowych Dni Młodzieży. Kamil Wasiluk z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie na przyjazd gości z Gwatemali początkowo patrzył niechętnie. Teraz sam pakuje plecak i już za kilka dni wybiera się z rewizytą do Gwatemali.

  - Ten wyjazd to spełnienie posłannictwa, które papież Franciszek przekazał podczas ŚDM, żeby wstać z kanapy i założyć wreszcie nowe buty. Zakładam wyczynowe i jadę. Wymagało to ode mnie kompletnej przemiany, przełamania się, otwarcia na nowych ludzi, odkopania marzeń o podróżowaniu... ŚDM był dla mnie bodźcem - wspomina.

  Międzyparafialny piknik zakończył się wspólnym uwielbieniem. Wydarzenie zorganizowały grupa "Święty Chill", duszpasterstwo dzieci, młodzieży, studentów "Kuźnia Serca" oraz pruszkowskie parafie.

  Czytaj także:

  Galeria zdjęć:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół