• facebook
 • rss
 • Pierwsza rocznica śmierci proboszcza ze Służewa

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 08.08.2017 11:37

  Ojcowie dominikanie zapraszają do modlitwy za tragicznie zmarłego przed rokiem o. Witolda Słabiga.

  9 sierpnia przypada pierwsza rocznica śmierci śp. o. Witolda Słabiga, proboszcza parafii św. Dominika na Służewie. Z tej okazji ojcowie dominikanie zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego współbrata: o godz. 17 przy jego grobie w kwaterze dominikańskiej na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej oraz o godz. 18 podczas Mszy w kościele przy ul. Dominikańskiej 2. Po Eucharystii w auli o. Jacka Woronieckiego odbędzie się wieczór wspomnień o ojcu Witoldzie.

  Ojciec Witold urodził się w 1962 r. w wielkopolskim Sierakowie. W 1983 r. wstąpił do Zakonu Dominikańskiego, rok później złożył w Poznaniu pierwsze śluby zakonne. Śluby wieczyste złożył 17 września 1989 r. Rok później, 2 czerwca 1990 r., przyjął święcenia kapłańskie. Przez kilka lat posługiwał w Wilnie. Później pracował w Szczecinie, pełniąc funkcję przeora klasztoru i proboszcza powstałej parafii św. Dominika. Podobne zadanie realizował w Łodzi, będąc pierwszym przełożonym nowej placówki dominikańskiej, otwartej w 2004 r. Dwa lata później przyjechał na Służew i 17 sierpnia 2006 r. objął urząd proboszcza parafii.

  Parafianie wspominają go jako wrażliwego duszpasterza, ciepłego, uśmiechniętego, życzliwego, otwartego, zawsze gotowego do rozmowy z każdym człowiekiem.

  "W każdej sytuacji najpierw widział człowieka, szukał furtki, by przyciągnąć go do Boga. Jako proboszcz zapraszał świeckich do współpracy, potrafił powierzać im zadania, uruchamiać w nich inicjatywy. To był ojciec, gospodarz" - mówił przed rokiem, podczas pogrzebowej Mszy św. prowincjał polskich dominikanów o. Paweł Kozacki.

  Ojciec Słabig pełnił również ważne funkcje w Prowincji (od 2014 r. był członkiem Rady Prowincji) i w archidiecezji warszawskiej (w latach 2008-2013 był członkiem Rady Kapłańskiej, a później również ojcem duchownym dekanatu ursynowskiego).

  Czytaj także:

  Ojciec-duszpasterz-przyjaciel

  Bedzie-brakowac-jego-usmiechu

  Pogrzeb-o-Witolda-Slabiga-OP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół