• facebook
 • rss
 • Pierścionek dla Niepokalanej

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 20.08.2017 00:38

  Trwa zbiórka złota, srebra, platyny i datków na budowę kaplicy adoracji w bazylice w Niepokalanowie. Z przetopionych metali powstanie ołtarz monstracyjny.

  Centralną częścią kaplicy będzie nie sama monstrancja, a jedyny taki w Polsce ołtarz monstracyjny. Naturalnej wielkości postać Matki Bożej ze skierowanymi do przodu rękoma stanie na środku. Eucharystyczny Chrystus znajdzie swe miejsce pod sercem Maryi w dużej 20-centymetrowej rozświetlonej hostii ukazanej spod rozchylonych szat Niepokalanej. Matka Boża będzie wykonana ze srebra z uplecionym wieńcem z lilii. Tło stanowić będą złote promienie rozrzeźbione i rozświetlone w krysztale. Utworzą one świetlistą poświatę, podobną do tej, która towarzyszy Maryi podczas objawień. Jedna z warstw kryształu nawiąże do cudownego medalika.

  Utworzenie kaplicy jest dużym przedsięwzięciem budowlanym. - Fundamentem musi być gorąca modlitwa jak największej liczby czcicieli Najświętszego Sakramentu. Prosimy także o podejmowanie postów, wyrzeczeń, pielgrzymek, jak również ofiarowanie cierpień oraz krzyży codziennych w intencji budowy kaplicy – zachęca o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii w Niepokalanowie.

  Kaplica znajdować się będzie w pomieszczeniu dawnej zakrystii ministrantów, po lewej stronie prezbiterium. Pomieszczenie ma powierzchnię ok. 70 m²   Kaplica znajdować się będzie w pomieszczeniu dawnej zakrystii ministrantów, po lewej stronie prezbiterium. Pomieszczenie ma powierzchnię ok. 70 m² Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Budowa kaplicy będzie w całości finansowana w ramach składki społecznej. Prócz datków, franciszkanie zbierają złom złota, srebra i platyny. - Prosimy, by do biżuterii czy innych przedmiotów dołączać intencje modlitewną. Ofiarowana rzecz ma przecież swoją historię. Mogła należeć do kogoś nam bliskiego lub być prezentem od kochanej osoby. Wiążą się z nią wspomnienia. Mariusz Drapikowski, wykonawca monstrancji, przed rozpoczęciem prac, ale też w czasie stapiania metalu, będzie te intencje oplatał modlitwą. Ponadto, w każdym pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18 jest odprawiana w naszej bazylice Msza św. w intencji utworzenia kaplicy oraz w intencjach wszystkich darczyńców i osób zaangażowanych w dzieło – mówi o. Sąsiadek. I zaraz dodaje: - Tworząc kaplice chcemy uzyskać strumienie łask Bożych przez Maryję tak, by zgodnie z ideą św. ojca Maksymiliana, uwielbiać Stwórcę przez Matkę Bożą.

  Marzeniem proboszcza parafii w Niepokalanowie jest konsekrowanie kaplicy 15 sierpnia 2018r. i ustanowienie w niej docelowo wieczystej adoracji.

  Honorowy patronat nad budową kaplicy objął kard. Kazimierz Nycz, o. Wiesław Pyzio, prowincjał Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz o. Grzegorz Maria Szymanik, gwardian klasztoru w Niepokalanowie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół