• facebook
 • rss
 • Maryjo, umocnij nas w Dobrem

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 03.10.2017 14:08

  - Maryja jest patronką naszego niedowiarstwa – mówił bp Kazimierz Romaniuk, podkreślając że Matka Boża wierzy, iż Jej Syn poradzi sobie z każdym ludzkim zmartwieniem. Tak jak to było w Kanie Galilejskiej.

  Do nawiedzenia Cudownego Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej przygotowywał parafię w Dobrem paulin z Jasnej Góry, o. Kazimierz Maniecki. W uroczystym powitaniu obok biskupa Kazimierza Romaniuka wzięli udział strażacy, członkowie Bractwa adoracyjnego, kół różańcowych, rodzin szensztackich, oazy, chóru parafialnego, nauczyciele, władze samorządowe i strażacka orkiestra dęta. Ale przede wszystkim wierni z parafii św. Mikołaja Biskupa, z licznych okolicznych wiosek. Kopię Czarnej Madonny nieśli na ramionach ojcowie, matki i młodzież.

  - Witamy Cię, Matko, na naszej ziemi. Chcemy się wsłuchiwać w to, co mówi nam Twój Syn i prosić Cię o opiekę. Umocnij nas w Dobrem - mówił proboszcz parafii, ks. dr Grzegorz Chojnicki. Wzruszające powitanie zgotowały Matce Bożej także dzieci.

    Mszę św. wraz z pierwszym ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej odprawili duchowni z dekanatu mińskiego, a także pochodzący z parafii w Dobrem, ks. Zbigniew Sajnóg, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie.

  - Janowy opis wydarzeń w Kanie Galilejskiej pokazuje niewieścią wrażliwość Maryi, która dostrzega, że weselnicy przeżywają nie lada kłopot: skończyło im się wino. Znamienne, że Maryja o nic nie prosiła Jezusa. Powiedziała Mu jedynie: "Wina już nie mają", wierząc że jej Syn sobie z tym poradzi. Weselnikom powiedziała jedynie: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". Tak właśnie się rozpoczęła się nauczycielska działalność magisterium Kościoła. Bowiem prośba Maryi to program prawdziwie chrześcijańskiego życia. Maryja jest patronką naszego niedowiarstwa – mówił bp Kazimierz Romaniuk, podkreślając że Maryja wierzy, iż Jej Syn poradzi sobie z każdym naszym zmartwieniem. Tak jak to było w Kanie Galilejskiej.

  Okoliczne miejscowości:

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół