• facebook
 • rss
 • Odmawiają 1,5 tys. różańców

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 10.10.2017 13:57

  Prawie 600 osób włączyło się w modlitewno-pokutną akcję na zakończenie jubileuszu fatimskiego. Jeszcze można do niej dołączyć.

  Od wieczora 8 października trwa nieprzerwana różańcowa modlitwa, podjęta na zakończenie obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Zaprasza do niej parafia św. Dominika na Służewie. 

  100-godzinna modlitwa na różańcu, połączona jest z piątkowym postem w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników. Zakończy się o północy z 12 na 13 października.

  I chociaż akcja jest już w toku, licznik na stronie: www.fatima.waw.pl pokazuje ciągle rosnącą liczbę uczestników.

  W południe 10 października 551 osób zadeklarowało odmówienie 1545 części różańca, a 390 będzie pościć 13 października.

  W każdej chwili można do nich dołączyć. Wystarczy zadeklarować odmówienie chociaż jednej części różańca i ewentualnie podjęcie ścisłego postu piątkowego we wspólnych intencjach.

  Ze strony internetowej można wybrać dowolny dzień i godzinę odmówienia modlitwy. Można zapisać się także na porę nocną, bo modlitwa trwa nieprzerwanie przez całą dobę. Na stronie można też zgłosić swoje świadectwo.

  Uczestnicy modlą się w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie: o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie, a także o: wiarę, miłość w rodzinach, ochronę życia poczętego, powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego, podjęcie przez Kościół wezwania Matki Bożej z Fatimy oraz w intencji zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Podobny modlitewny maraton odbył się w dominikańskiej parafii na rozpoczęcie rocznicy fatimskich objawień, 13 maja br. Wtedy odmówiono łącznie prawie 1500 różańców, a ponad 400 osób podjęło w piątek 12 maja post ścisły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół