• facebook
 • rss
 • Nie wpuszczą Irene van der Wende na SGH

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 13.10.2017 11:27

  Władze SGH w ostatniej chwili zakazały spotkania z holenderską działaczką pro-life, która w młodości została brutalnie zgwałcona i dokonała aborcji, twierdząc, że mówienie o osobistej traumie związanej z aborcją jest ideologizacją. Zamiast wykładu, będzie protest przed uczelnią.

  16 października o 20.00 w Szkole Głównej Handlowej planowane było spotkanie z Irene van der Wende, holenderską działaczką pro-life, która w młodości została brutalnie zgwałcona i dokonała aborcji.

  Irene, która po kilku latach zrozumiała, jak wielką zbrodnią było zamordowanie własnego dziecka, jeździ teraz po świecie i opowiadając swoją traumatyczną historię, stara się uchronić inne kobiety przed podobnym koszmarem.

  Irene van der Wende przez wiele lat nie zdawała sobie sprawy z tego, co się wydarzyło. Pewnego dnia zobaczyła zdjęcie 8-tygodniowego dziecka, które poddano aborcji. Przeżyła szok.

  Teraz Salome Irene jeździ po całym świecie i dzieli się swoją historią z tysiącami słuchaczy. Na zaproszenie Fundacji Pro-Prawo do życia w dniach 16-20 października odwiedzi Polskę.

  Zaplanowano spotkania: 16 października na SGH („Biznes aborcyjny – jak to wygląda od środka?”), 17 października w Łomiankach (Instytut Studiów nad Rodziną ul. Baczyńskiego 9, godz. 19), 18 października w Krakowie (Uniwersytet Papieski ul. Bernardyńska 3, sala 216, godz. 19), 19 października w Wrocławiu (Centrum Naukowej Informacji Medycznej, ul. Marcinkowskiego 2-6, godz. 17.30; Seminarium dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prelegenci: dr Wiesława Stefan oraz Salome Irene van der Wende. Temat: „Aborcja i co dalej? Problem syndromu poaborcyjnego”) oraz w Rzeszowie (20 października, parafia św. Jadwigi, ul. Rejtana 21, godz. 18.45).

  Władze SGH w ostatniej chwili zakazały spotkania. Choć rzecznik uczelni przedstawia ten problem inaczej:

  - Nie było odmowy, ponieważ z pomysłu wycofali się sami studenci, uznając go za niezgodny z zasadami akademickiej debaty - twierdzi dr Piotr Karwowski.
   
  Podobna sytuacja miała miejsce rok wcześniej, kiedy m. in. Uniwersytet Warszawski w ostatniej chwili odwołał spotkanie z Rebeccą Kiessling pt. „O prawie do urodzenia się - perspektywa amerykańskiej kobiety”.
   
  W związku z odwołaniem spotkania na SGH, Fundacja Pro - Prawo do życia, na której zaproszenie Irene van der Wende przyjeżdża do Polski, organizuje w poniedziałek 16 października o godz. 20 przy wejściu do budynku głównego SGH protest. Będzie na nim obecna Irene van der Wende.

  Poruszające świadectwo Irene van der Wende, działaczki pro-life
  Polonia Christiana

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół