• facebook
 • rss
 • Choinka w sieci, ale prezenty - prawdziwe

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 07.12.2017 15:31

  1300 listów od dzieci dostali organizatorzy Wirtualnej Choinki. Na prezenty czeka jeszcze 451 dzieci.

  Mama samotnie wychowująca dzieci marzy o tym, żeby otrzymać pościel, inna rodzina prosi o komplet ręczników, kołdrę, piżamki dla dzieci, środki higieniczne czy produkty spożywcze. 9-letni Jakub prosi o duży samochód policyjny, a 12-letnia Wiktoria marzy o nowych zimowych butach. 

  Wirtualna Choinka to akcja, której celem jest ogrzanie domów - przez zakup węgla na okres zimowy oraz przez rozradowanie serc najmłodszych - przez zakup prezentów bożonarodzeniowych.

  Akcja odbywa się po raz siódmy, a jej efekty to coroczna pomoc 3 tysiącom osób, do których trafiło już ponad 100 ton węgla i tysiąc prezentów.

  - Listę osób, do których kierowana jest pomoc, przekazują nam wolontariusze. Doskonale znają rodziny i ich sytuację materialną. To wydaje się nieprawdopodobne, ale 27 kilometrów od stolicy trafiliśmy do domu rodziny z szóstką dzieci, w którym zamiast podłogi było klepisko. Wielokrotnie rodziny potrzebujące nie mają za co kupić węgla na zimę. Doświadczamy tego, że bieda jest dziedziczna. Jeśli nie pokażemy dzieciom, że marzenia można zrealizować, a ich rodzicom nie pomożemy w potrzebie, to ich sposób myślenia się nie zmieni. W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale o poczucie godności. Chcemy tym rodzinom ją przywrócić, taka jest nasza misja - mówi Katarzyna Rudnicka, koordynator akcji WirtualnaChoinka.pl.

  Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl, wybieramy formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci lub zakup węgla.

  Na stronie dowiadujemy się też o pragnieniach dzieci. Jedne marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inne o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń, niż te z bogatych.

  Po wyborze prezentu, dostajemy maila potwierdzającego, z jego opisem oraz instrukcją, gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć.

  Organizatorem akcji Wirtualna Choinka jest Fundacja „Kibicuj Rodzinie” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Ruchu Światło- Życie. Akcja trwa do 17 grudnia 2017 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół