• facebook
 • rss
 • W styczniu ingres bp. Romualda Kamińskiego

  jjw /serwis DW-P

  dodane 08.12.2017 13:09

  Papież przyjął dziś rezygnację abp. Henryka Hosera, którą złożył w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego.

  Na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk, kanclerz kurii warszawsko-praskiej, poinformował, że 8 grudnia br. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Henryka Hosera SAC z urzędu biskupa diecezji warszawsko-praskiej, złożoną ze względu na wiek, stosownie do kanonu 401§1 Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK). Ojciec Święty podziękował abp. Hoserowi za owocną pracę podejmowaną na misjach, w Kościele powszechnym, w Polsce i dla diecezji warszawsko-praskiej.

  - Dziękuję Bogu za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mnie przez te lata otaczali. Za księży biskupów, którzy mnie przyjęli jak swojego, za kapłanów, z którymi nawiązywałem coraz głębsze więzi, za osoby konsekrowane i nieprzeliczone rzesze świeckich, którzy wspierali mnie modlitwą i jednocześnie wyrażali swoje zaufanie - mówił abp Hoser po odczytaniu przez bp. Marka Solarczyka komunikatu nuncjatury apostolskiej w Polsce.

  Zgodnie z powyższym kanonem biskup koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili biskupem diecezji warszawsko-praskiej.

  - Jest i lęk, ale jest i jakiś wewnętrzny pokój przychodzący od Boga. Czuję opiekę Maryi - mówił podczas uroczystości w warszawsko-praskiej kurii bp Romuald Kamiński. - Przyszedłem służyć, na tyle na ile potrafię, na ile jestem silny i na ile rozumiem tę posługę. Wszystkich was proszę o wsparcie, o modlitwę, bo przecież mamy wspólny cel: służyć Bogu i powiększać Jego chwałę

  Ingres nowego pasterze diecezji do katedry warszawsko-praskiej odbędzie się 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 11.

  "Polecajmy naszym modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera SAC, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Biskupa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził" - kończy komunikat kanclerz warszawsko-praskiej kurii.

  Czytaj także:

  Nowy biskup warszawsko-praski

  Przyszły następca abp Hosera

   

  Papież Franciszek: Nowy biskup Warszawsko - Praski
  Salve TV

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół