• facebook
 • rss
 • Jubileusz małych serduszek

  aś /KAI

  |

  Foto Gość

  dodane 10.01.2018 13:08

  Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa - pierwsze takie duszpasterstwo w Polsce - działa w Warszawie już 10 lat. 14 stycznia będzie obchodziło swój jubileusz.

  Z tej okazji w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza, przy kościele NMP Matki Miłosierdzia, ul. Świętego Bonifacego 9 o godz. 16 zostanie odprawiona Msza św.

  Modlitwie będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Obecni będą członkowie Duszpasterstwa wraz z duszpasterzem ks. Tomaszem Nowaczkiem MIC, prowincjałem Zgromadzenia Księży Marianów.

  Na jubileuszową Eucharystię zaproszeni są wszyscy, którzy związani byli z Duszpasterstwem oraz małżeństwa borykające się z trudnościami w staraniach o potomstwo.

  Początki Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa sięgają stycznia 2008 r., gdy po raz pierwszy w Polsce w stołecznym kościele Matki Bożej z Lourdes została odprawiona Msza św. w intencji małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka.

  W miarę rozwoju Duszpasterstwa, pary uczestniczące w Mszach św. i spotkaniach przechodziły od poczucia zranienia, odrzucenia, niezrozumienia do wewnętrznego ukojenia, otwartości na Boga i Jego plan, a w konsekwencji - odnalezienia swojej własnej drogi.

  Czasem jest to rodzicielstwo biologiczne, czasem adopcyjne, a czasem odkrycie wartości życia we dwoje. Wszystkich łączy jedno - pragnienie spełnienia w życiu i wiara, że miłujący Bóg odpowie na to pragnienie w najlepszy dla każdego sposób.

  Duszpasterstwo działa z myślą o wszystkich małżeństwach borykających się z trudnościami w staraniach o potomstwo i gromadzi właśnie takie pary, w czasie, gdy tego potrzebują.

  Po uroczystej Mszy św. odbędzie się jubileuszowa agapa.

  - To jedna z niewielu okazji, by poznać historie par, które pojawiły się w Duszpasterstwie od początku jego istnienia. To również jedyne spotkanie, na którym pojawią się wyczekane i upragnione dzieci - zarówno te z brzuszka, jak i te z serduszka - zaprasza ks. Tomasz Nowaczek MIC.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół