• facebook
 • rss
 • Jeszcze pokolędujmy

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 12.01.2018 21:54

  Pośpiewajmy Małemu z Zakopower, Golcami, Kapelą ze Wsi Warszawa, chóralnie albo w średniowiecznych strojach.

  Chociaż liturgiczny okres Bożego Narodzenia mamy już za sobą, w kościołach nadal możemy adorować Dzieciątko w żłóbku i wspólnie śpiewać Mu kolędy. W najbliższym czasie będzie do tego sporo okazji. 

  Przy Kolumnie Zygmunta

  13 stycznia o godz. 17 stołeczny ratusz zaprasza mieszkańców Warszawy na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek na placu Zamkowym. Każdy otrzyma śpiewnik, a warszawiakom towarzyszyć będą Dorota Miśkiewicz oraz Kapela ze Wsi Warszawa. Dla zmarzniętych przewidziana jest gorąca herbata.

  Na wojskową nutę

  Chór Wojskowej Akademii Technicznej da kolędowy koncert 14 stycznia o godz. 19 w kościele Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie (ul. ks. Markiewicza 1).

  U akademików

  Na koncert polskich i zagranicznych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Borysa Somerschafa zaprasza kościół akademicki św. Anny w Warszawie. 14 stycznia o godz. 19 rozpocznie się Msza św. z udziałem chóru. Po Eucharystii odbędzie się koncert. 

  Muzyka średniowiecza

  Średniowieczne utwory bożonarodzeniowe zabrzmią 14 stycznia o godz. 19 w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce (ul. Franciszkańska 22). Artyści z zespołu Bona via wystąpią w strojach z epoki.

  Zakopower charytatywnie

  20 stycznia o 20.30 w dominikańskim kościele św. Jacka przy ul. Freta 10 będzie można posłuchać polskich kolęd i podhalańskich pastorałek w wykonaniu Sebastiana Karpiela Bułecki i zespołu Zakopower. Wydarzenie rozpocznie tegoroczny cykl Charytatywna_Kultura, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie letniego wyjazdu dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta. Cegiełki w cenie 50 zł będzie można nabyć 14 stycznia podczas Charytatywnej Niedzieli na stoisku Charytatywnego antykwariatu w krużgankach klasztoru ojców dominikanów oraz przed koncertem.

  Z Golcami

  Zespół Golec uOrkiestra wystąpi 2 lutego o godz.19 w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Wstęp wolny.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół