• facebook
 • rss
  • Mama Jasia
   24.07.2016 19:44
   Bardzo mi się podoba ten pomysł ze świętymi. Sama bym polazila. Za pokemonami mi się nie chce. To kto zrobi?
  • M
   24.07.2016 21:41
   Panie Redaktorze,
   Nie wierzę w to co czytam. A Pan Redaktor pewnie jeszcze nie wie, że pokemony są umieszczone w kościołach i dzieci wyciągają telefony w trakcie Mszy św.? A radość z takich motywacji dzieci raczej napawa smutkiem, tym bardziej w przypadku dziennikarza w piśmie katolickim, niż do radości. Jestem zaskoczony :-(
   doceń 11
  • mrvn
   25.07.2016 10:53
   Nie, nie, nie.

   Czy nie wystarczy Panu, że coraz więcej ludzi wybiera się do świątyń wyłącznie w celu "zwiedzenia"? Jeśli był Pan kiedyś choćby w kościele Mariackim w Krakowie, nie mówiąc już o Notre Dame w Paryżu czy bazylikach Rzymu, miał Pan pewnie okazję zauważyć, że większość przybywających tam osób nie potrafi się nawet zachować, zachowuje się w środku jak w zwykłym pałacyku czy muzeum. Czy chciałby Pan dodać do tego jeszcze grupy ganiające za pokemonami?

   I jeszcze wskazywanie łapania pokemonów jako sposobu motywacji dziecka do pójścia na Mszę świętą... Pan redaktor wybaczy osobistą wycieczkę, ale motywowanie dziecka do pójścia na spotkanie z Najwyższym przez pokemona jest nie tylko krótkowzroczne, ale i bezcelowe. Bo jeśli dziecko idzie do kościoła żeby zebrać pokemona, to nie ma żadnego sensu, żeby zostało na Mszy świętej, szczególnie jeśli w okolicy są inne pokemony. To kompletne pomylenie pojęć. Nie mam dla Pana redaktora recepty, jak "zarazić" dziecko chęcią i potrzebą spotkania z Bogiem, ale kluczem wydaje mi się osobiste zaangażowanie, a na pewno nie próby przekupstwa.
   Życzę powodzenia w mierzeniu się z trudami wychowania, niech najlepszy Ojciec pomoże Panu w znalezieniu dobrego rozwiązania.
  • Michał
   25.07.2016 13:35
   Ludzie zamiast szukać Chrystusa, biegają za wyimaginowanymi, wirtualnymi ludzikami. Apogeum głupoty jeśli chodzi o smartfony.
  • Anna Panna
   25.07.2016 13:53

   Prostytutka też ma z religią niewiele wspólnego, ale jeśli stanie pod latarnią przed kościołem, to mężczyzna, który ją zabierze do samochodu chociaż w tle sobie kościół w niedzielę zobaczy.

   A bez niej by nie zobaczył.


   NOWA EWANGELIZACJAAAA!

  • nex
   25.07.2016 23:53
   Moje dzieci też biegają za pokemonami, za moją wiedzą i zgodą. Do kościoła chodzą chętnie, niektóre służą do mszy (płeć męska). PokemonGo to w gruncie rzeczy uwspółcześniona forma dawnych harcerskich podchodów. Dla rozumnego gracza nie ma tu żadnego zagrożenia duchowego. Ale też żadnego naciąganego znaczenia ewangelizacyjnego.
   Pisze Pan: "Nie wiem, ile mojemu dziecku zostało w głowie i sercu z niedzielnej homilii." To co powinien Pan zrobić jako katolicki ojciec i głowa rodziny? Proste. Rozmawiać z dzieckiem na temat owej homilii.
   W moim domu jest tradycja, że w trakcie niedzielnego obiadu omawia się homilię z porannej mszy, dyskutuje o czytaniach. Na luzie i ciekawie. Każdy rzuca swoje przemyślenia, zazwyczaj są różne punkty widzenia. To wciąga w rozmowę małych, średnich i dużych.
   Myślę, że zamiast liczyć na "podmioty zewnętrzne" w wychowaniu religijnym swoich dzieci trzeba wziąć sprawę w swoje ręce. Panu redaktorowi polecam modlitwę do św.Józefa, patrona ojców i opiekuna rodzin o inspiracje w tej materii.
  • Maria
   08.08.2016 09:03
   Artykuł tragiczny, widać ze p. redaktor nie załapał o co tak naprawdę chodzi, nie widzę w tej grze niczego edukacyjnego, to pokazuje jak mamy już zmanipulowane pokolenie poprzez media. Motywowanie dziecka pojściem do kościoła poprzez łapanie pokemona jest żałosne ....
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Zobacz także

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół