Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Chwała Panu!" zamiast lajków

Postakademicy z duszpasterstwa św. Anny uruchomili Wspólnotowy.pl - chrześcijański portal społecznościowy.

- Wspólnota to nie tylko sama modlitwa, ale szereg przyziemnych spraw, jak wynajem mieszkania, znalezienie dobrego lekarza czy wybranie się na koncert. Dlatego stworzyliśmy miejsce w internecie, w którym osoby z różnych wspólnot nie tylko mogą się integrować, ale także uzyskać praktyczne informacje - mówi Bernadetta Baran, należąca do "oazy postakademickiej" działającej w ramach DA św. Anny.

Serwis Wspólnotowy.pl, podobnie jak inne portale społecznościowe, posiada szereg możliwości. Każdy zarejestrowany użytkownik ma swój profil, może wysyłać wiadomość czy zamieszczać informacje. - Na razie funkcjonuje tylko giełda mieszkaniowa, ale już niebawem użytkownicy będą mogli polecać sobie chrześcijańskich lekarzy, psychologów, miejsca, gdzie można kupić odzież komunijną, lub księgarnie - wyjaśnia B. Baran. 

W przyszłości - podobnie jak na Facebooku - będzie można utworzyć tematyczną grupę czy dodać wydarzenie - informacje o organizowanych modlitwach, pielgrzymkach, koncertach, zbiórkach charytatywnych czy wspólnym wyjściu na wartościową sztukę. - Staramy się obserwować zachowania użytkowników i odpowiadać na ich potrzeby - tłumaczy B. Baran. W odróżnieniu od świeckich portali na Wspólnotowy.pl znajdzie się skrzynka modlitewna i kącik duchowych porad, a zamiast "lajków” posty można "błogosławić”.

- Chcemy także, żeby serwis był bezpiecznym miejscem, wolnym od wulgaryzmów, hejtingu, błędnych informacji, agresji, handlowania danymi, przyjaznym dla osób, które chcą żyć w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami, i im jak najlepiej służył - wyjaśniają inicjatorzy.

W zamyśle twórców, Wspólnotowy.pl ma być także największą bazą wspólnot w całej Polsce. - Zależy nam na zdobyciu jak największej liczby użytkowników i na zachęceniu ich do zamieszczania informacji o swoich wspólnotach, przyparafialnych grupach czy stowarzyszeniach. Dzięki funkcji geolokalizacji po wybraniu konkretnego miejsca już teraz użytkownik może odnaleźć najbliższą wspólnotę, poznać zarejestrowanych w serwisie członków czy sprawdzić, kto ze wspólnotowiczów studiuje na jego uczelni - wyjaśnia.

Wspólnotowy.pl wystartował półtora tygodnia temu i ma już ponad 500 użytkowników. We wrześniu twórcy portalu zamierzają przeprowadzić akcję informacyjną w stołecznych duszpasterstwach, a także zaprosić w sieci na pierwsze wydarzenie - Mszę św. w intencji nowej witryny i jej użytkowników. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama