Nowy numer 3/2021 Archiwum

Madzia - stutysięczne dziecko urodzone przy ul. Karowej

Ma 53 cm i waży nieco ponad 3 kg. Magdalena Katarzyna Chudziak przyszła na świat w szpitalu ks. Anny Mazowieckiej.

- Na razie tylko śpi i je. Jest taka kochana - cieszy się mama Madzi, Natalia Rokosz-Chudzik.

Dziewczynka urodziła się w niedzielę, 29 stycznia, kwadrans przed 22.00. Jest zdrowa i piękna. Jej mama, Natalia, czuje się dobrze. Dziewczynka ma starszego o 20 miesięcy brata, Tomka.

- Do porodu w szpitalu ks. Anny Mazowieckiej namówiła mnie siostra, która rodziła tu aż trzy razy - mówi szczęśliwa mama.

W prezencie Magdalenka otrzymała Polisę Ubezpieczeniową na 25000 zł, której fundatorem jest Fundacja PZU. W prezencie otrzyma też profesjonalną sesję zdjęciową.

W szpitalu przy ul. Karowej dokładną statystykę urodzonych dzieci prowadzi od 1983 r., kiedy szpital otworzył się po trwającym trzy lata generalnym remoncie. 8 lutego 1983 r. została przyjęta na Blok Porodowy pierwsza pacjentka. Dziecko, chłopczyk, przyszedł na świat dzień później.

- Szpital przy ul. Karowej w tym roku obchodzi 105 lat działalności, ale trudno było by policzyć dokładnie liczbę wszystkich nowonarodzonych tutaj dzieci ze względu na trudne losy szpitala i brak dokumentacji, zwłaszcza tej sprzed kilkudziesięciu lat. Sądzimy jednak, że przyszło tutaj na świat co najmniej kilkaset tysięcy nowych warszawiaków i mieszkańców naszego kraju - mówi dyrektor szpitala Ewa Piotrowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama