Nowy numer 46/2018 Archiwum

O. Manjackal jednak poprowadzi rekolekcje w diec. warszawsko-praskiej

Wcześniej kuria informowała o zakazie działalności dla znanego rekolekcjonisty. Gosc.pl uzyskał informacje z kurii, że sprawa została wyjaśniona.

O. James Manjackal to znany w Polsce rekolekcjonista, pochodzący z Indii zakonnik, który wielokrotnie zapraszany był do Polski. 4 kwietnia 2017 r. kuria warszawsko-praska wydała zakaz prowadzenia rekolekcji przez Manjackala na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Z komunikatu wynikało jedynie, że decyzje podjęto po otrzymaniu bliżej niesprecyzowanych informacji z Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

W kolejnych dniach dziennikarka "Gościa Niedzielnego" Joanna Jureczko-Wilk ustaliła, że chodziło o informacje przekazane za pośrednictwem Nuncjatury w Polsce przez Nuncjaturę w Hiszpanii. Zastrzeżenia do zakonnika nie dotyczyły treści jego nauczania, ale spraw dyscyplinarnych - konkretnie oskarżeń o defraudację pieniędzy zbieranych przez fundację, z którą ojciec współpracuje. Chodziło o oskarżenia wysuwane przed laty przez pewną kobietę z Hiszpanii.

Nuncjatura w Polsce wysłała też w tej sprawie zapytanie do przełożonych Zgromadzenia Misjonarzy Św. Franciszka Salezego, do którego należy o. James.

W środę 26 kwietnia dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego kurii warszawsko-praskiej, że niejasności dotyczące o. Manjackala zostały wyjaśnione, w związku z tym zaplanowane wcześniej rekolekcje z udziałem duchownego się odbędą.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  26.04.2017 23:30
  Alleluja :)
  doceń 2
 • Franciszek
  27.04.2017 13:52
  Sprawdzili, hierarchia orzekła że jest wszystko w porządku, nam pozostaje słuchać Kościoła. Obfitości łask Bożych przez ręce tego kapłana życzę uczestnikom spotkania !
 • JAWA25
  28.04.2017 22:50
  wg http://e-civitas.pl/nie-obwiniaj-swoich-przodkow/ Manjackal głosi "grzech pokoleniowy" (cokolwiek to znaczy) zwalcza też jogę itp http://www.jmanjackal.net/pol/polyoga.htm (Jacek Bolewski SJ "Daleki Wschód na Zachodzie" uznaje jogę za niesprzeczną z chrześcijaństwem)
  doceń 8
 • JAWA25
  04.05.2017 14:30
  redakcja propaguje "charyzmatyków", "uzdrowienia", "kursy ALFA" a równocześnie ubolewa że http://gosc.pl/doc/3840699.Ojciec-czeka-w-niebie
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy