GN 33/2019 Archiwum

Festiwal kolęd w Będzinie rozstrzygnięty

Grand Prix międzynarodowego festiwalu kolęd i pastorałek otrzymał Chór VIII Liceum Ogólnokształcącego i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie.

Aż 1634 zespołów i solistów z czterech państw wzięło udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. 134 zespoły i soliści rywalizowało w trzydniowym finale w Będzinie - rozgrywał się on od czwartku 11 stycznia. Wreszcie, w niedzielę 14 stycznia w kościele na Syberce w Będzinie, odbył się koncert laureatów.

Festiwal w Będzinie należy też do największych przeglądów amatorskich.

Grand Prix wraz z nagrodą w wysokości 6600 zł otrzymał Chór VIII Liceum Ogólnokształcącego i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie. Nagroda specjalna za kultywowanie polskiej sakralnej kultury muzycznej na Kresach Wschodnich przypadła Chórowi „SURSUM CORDA” z parafii pw. Narodzenia NMP w Korostyszewie na Ukrainie.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zespołowych otrzymały, oprócz zdobywców Grand Prix:  Zespół Pieśni i Tańca „ZIEMIA KROCZYCKA” z Kroczyc, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „GÓRNE NUTKI” z Górna i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „WOLANIANKI” w Wolanowie, Chór i Zespół Muzyki Dawnej z Wielunia, zespół wokalno-instrumentalny „BEMOLE & BELL CANTO z Myślenic, Zespół Wokalny „A VISTA” z Bełchatowa i Zespół Wokalny „FUEGO” z Lipskiego Centrum Kultury, zespół wokalny „ARABESKA 2” z Leszna i zespół wokalny „CANTATA” z Myślenic, chór „MUSIC EVERYWHERE” z Gdańska, oraz Chór Dziewczęcy „PUELLARUM CANTUS” ze Stalowej Woli.

W kategorii duetów pierwsze miejsce jury przyznało DAGMARZE GROMNIAK I NATALII MICHALSKIEJ z Tarnowa.

Wśród solistów pierwsze nagrody w swoich kategoriach zdobyli: MATEUSZ GĘDEK z Praszki, BOGDAN MAKOGON z Rówieńskiego Pałacu Dzieci i Młodzieży i PAWEŁ SZYMAŃSKI z Aleksandra Łódzkiego.

Pełny protokół jury - na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL