Nowy numer 48/2022 Archiwum

Działa w KSM. Dostała medal

Podczas Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, w dniu odpustu w parafii bł. Władysława z Gielniowa, metropolita warszawski odznaczył Klaudię Popkowicz medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

Jest jedną z młodszych osób uhonorowanych medalem wręczanych osobom zasłużonym dla archidiecezji warszawskiej. 

Klaudia Popkowicz z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu pełni funkcję sekretarza w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej i aktywnie zaangażowała się w reaktywację Stowarzyszenia. Jest w trakcie studiów teologicznych w Akademii Katolickiej w Warszawie. Przez wiele lat była zaangażowana w przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania w parafii św. Mikołaja w Grójcu i w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.

25 września kard. Kazimierz Nycz odznaczył Klaudię Popkowicz medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

- Jest świetnym grafikiem komputerowym, tworzącym projekty wykorzystywane w archidiecezji. Jako osoba skromna, nigdy nie prosiła o wyróżnienia i przywileje - komentuje ks. Kamil Falkowski, asystent diecezjalny KSM AW, dodając że wybór dnia, w którym przyznano odznaczenie, nie był przypadkowy. - Chcemy pokazać młodym ludziom jak najwięcej przykładów osób, które angażują się w życie Kościoła, dzieląc się talentami i zdolnościami. Do takich osób należy Klaudia, która w Kościele odnalazła dom i przestrzeń aktywności.

- W dzisiejszym świecie mediów warto odkrywać misję katolików. Przed tygodniem stawialiśmy młodym za wzór bł. Carla Acutisa, przyjmując jego relikwie - komentuje ks. prałat Jacek Kozub, proboszcz parafii bł. Władysława z Gielniowa i dziekan dekanatu ursynowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy