Warszawa dziękuje Papieżowi

Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 22.02.2013 10:31

Ostatnie dni pontyfikatu Benedykta XVI. Warszawa żegna i dziękuje

Cyklem debat i Mszą św. w archikatedrze stolica pożegna odchodzącego papieża Cyklem debat i Mszą św. w archikatedrze stolica pożegna odchodzącego papieża
Joanna Jureczko-Wilk/GN

Ojcowie jezuici zapraszają do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (ul. Świętojańska 10) na Starym Mieście, by w ostatnich dniach pontyfikatu Benedykta XVI podziękować papieżowi i głębiej zastanowić się nad jego przesłaniem. 25 lutego o 18.15 w podziemiach sanktuarium o.prof. Jacek Salij OP i ks. Marek Kotyński wprowadza słuchaczy do teologii Benedykta XVI, przypominając jego książkę "Wprowadzenie do chrześcijaństwa", która napisał jeszcze jako profesor uniwersytetu. 26 lutego o 18.15 ks. dr Robert Skrzypczak, Zbigniew Nosowski i Paweł Milcarek dyskutować będą o miłującym Bogu, ukazanym w encyklice "Deus caritas est". Następnego dnia, również o 18.15 w podziemiach sanktuarium spotkają się: Marek Zirk- Sadowski i Marek A. Cichocki. Goście przypomną spór kard. Josefa Ratzingera z Jürgenem Habermasem oraz wykład Benedykta XVI w Bundestagu.

Po cyklu debat, w ostatnim dniu pontyfikatu - 28 lutego o godz. 19 w warszawskich archikatedrze św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. w intencji Benedykta XVI.