Zaprojektuj warszawski neon

apu

publikacja 09.03.2013 12:57

Jak powinien wyglądać neon promujący i symbolizujący stolicę?

Konkurs Konkurs
Projekt warszawskiego neonu może stworzyć każdy
APU/Muzeum Neonu

Kiedyś Warszawa lśniła kolorowymi, świecącymi i... estetycznymi neonami. Dziś straszy plakatami, reklamami, kolorowymi ozdobami kiepskiej jakości. Muzeum Neonów postanowiło na nowo wypromować neon. Ogłosiło konkurs: "Neon dla Warszawy". 

W stolicy mieszkają, pracują, uczą się i uczestniczą w życiu miasta ludzie z całego kraju. Podobnie jak starzy mieszkańcy Warszawy mają wobec miasta pewne oczekiwania. Dla wszystkich mieszkańców konkurs na neon to szansa, żeby zrealizować własne, ciekawe pomysły na ocieplenie wizerunku miasta, urozmaicenie jego krajobrazu. Konkurs jest skierowany zarówno do indywidualnych osób, jak i organizacji czy firm. Do mieszkańców Warszawy, ale też do wszystkich, którzy mają pomysł na stworzenie nowej jakości działań i wydarzeń artystycznych w Warszawie.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap to zgłaszanie prac, na które organizatorzy czekają do 17 kwietnia. Następnie wszystkie prace zostaną przekazane jury, które wybierze pięć najlepszych projektów. Finałowa piątka zostanie ogłoszona 6 maja. Od tego momentu aż do 15 maja będzie można głosować na jeden projekt z finałowej piątki. Ten, który zdobędzie największą liczbę głosów publiczności, zostanie wyprodukowany. 18 maja podczas warszawskiej Nocy Muzeów zostanie otwarta specjalna wystawa pokonkursowa, prezentująca część zgłoszonych prac.

Zgłoszenia projektów należy wysyłać na adres: konkurs@neonmuzeum.org. Na stronie muzeum można też zapoznać się z pełnym regulaminem konkursu.