Trzy tysiące intencji na ołtarzu

Tomasz Gołąb

publikacja 24.03.2013 01:00

Mszę świętą zbiorową w intencjach dziękczynnych za dar życia odprawił w przeddzień Dnia Świętości Życia ks. Robert Gwiazda. W Panteonie Wielkich Polaków Centrum Opatrzności Bożej na ołtarzu położył trzy tysiące próśb i podziękowań.

Trzy tysiące intencji na ołtarzu W czerwonej teczce znajdowało się 3 tys. próśb i podziękowań za dar życia Tomasz Gołąb/GN

Trzy tysiące podziękowań za dar życia, które napłynęły do Świątyni Opatrzności Bożej głównie drogą elektroniczną, ks. Robert Gwiazda złożył na początku Mszy św. w czerwonej teczce na ołtarzu Panteonu Wielkich Polaków.

– Chcemy Panu Bogu dziękować i prosić o błogosławieństwo za dar największy i najważniejszy, jakim jest dzieło stworzenia. Chcemy dziękować także za tych, którzy mieli swój udział w tym dziele – rodziców i dziadków. A także bliźnich, których spotykamy na drodze życia do domu Ojca, który jest w niebie. Z ufnością przysłuchujmy się Źródłu Życia, danego nam w dniu poczęcia, ale także w dniu chrztu świętego i tego, które dopiero otrzymamy, gdy staniemy przed Sędzią u bram życia wiecznego. Obyśmy i tam trzymali palmy naszej wiary, a na czołach mieli znak naszej skruchy. Obyśmy tam usłyszeli słowa życia – mówił ks. Robert Gwiazda, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Msza św. zgromadziła sporą grupę wiernych, którzy chcieli uczestniczyć w wydarzeniach Tygodnia Świętości Życia, obchodzonego do 24 marca. Wśród jego bogatego programu były koncerty, pokazy filmowe, a także naukowe debaty środowisk pro life.