Dzień młodych na targach

Joanna Jureczko-Wilk

publikacja 12.04.2013 10:21

Dzisiaj na targi wydawców katolickich młodzież ma wstęp wolny. Czeka na nią wiele atrakcji.

Na targach dobrą lekturę znajdzie każdy, także młodzież i dzieci Na targach dobrą lekturę znajdzie każdy, także młodzież i dzieci
Joanna Jureczko-Wilk/GN

Po raz pierwszy na targach jeden dzień dedykowano młodzieży. W Centralnej Bibliotece Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, młodzież może wysłuchać fragmentów  homilii skierowanych do nich przez bł. Jana Pawła II, wysłuchać koncertów, świadectw i spotkać ciekawych ludzi. O godz. 18 marszałek Sejmu Marek Jurek poprowadzi debatę o świętości życia i trosce o tradycyjny model rodziny. Wcześniej młodzież będzie miała okazję porozmawiać m.in. z panią prezydentową Karoliną Kaczorowską (która została honorowym patronem Dnia Młodzieży na targach), Zuzanną Kurtyką - wdową po zmarłym w katastrofie smoleńskiej prezesie Instytutu Pamięci Narodowej, historykiem, dr. Janem Żarynem. Na godz. 15 zaplanowano spotkanie z Eugeniuszem Mrozem, szkolnym kolegą bł. Jana Pawła II, który w maju 1938 r. wraz z Karolem Wojtyłą zdawał maturę w Gimnazjum Klasycznym w Wadowicach.

Dzisiaj młodzież ma wstęp wolny na targi w Arkadach Kubickiego. Na stoiskach ponad 140 wydawców z całego kraju można znaleźć wiele książek dla dzieci i młodzieży nie tylko o tematyce religijnej, ale też beletrystyki, albumów przyrodniczych, pozycji popularnonaukowych, audiobooków i e-booków. Wydawnictwo "Fronda", krzykliwo-różową okładką zachęca młodzież dosięgnięcia po książkę "Pożeracze mózgów",  napisaną w młodzieżowym stylu o tym, jak mądrze korzystać z mediów i innych nowoczesnych środków komunikacji. Na stoisku sklepu "Chrześcijańskie Granie" można kupić płyty muzyków chrześcijańskich m.in. popularny w tym miesiącu debiutancki longpley zespołu StronaB: "Dwa jabłka na czereśni". Edycja św. Pawła zaprasza z kolei na stoisko z grami komputerowymi. Na innych stoiskach, m.in. Wydawnictwa Diecezjalnego z Sandomierza i Polskich Gier Planszowych "Bociek" można na planszach stoczyć bitwę husarzy, odkrywać Wawel w czasach Zygmunta Starego lub wybrać się pionkiem po planszy w podróż do Afryki.