Trzy dni mocy na Bemowie

Agata Ślusarczyk

publikacja 27.04.2013 07:26

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, kazania o aniołach, egzorcyzmy, błogosławieństwo i anielski kiermasz. Do parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przybyła figura św. Michała Archanioła z włoskiej Groty Objawień. Peregrynacja potrwa do 28 kwietnia.

Trzy dni mocy na Bemowie Tłumy wiernych ustawiały się w kolejce, by powierzyć św. Michałowi Archaniołowi swoje troski Agata Ślusarczyk/GN

Wierna kopia figury św. Michała Archanioła z włoskiej Groty Objawień na półwyspie Gargano przybyła do parafii Matki Bożej Królowej Aniołów 26 kwietnia w asyście policji. – Św. Michale Archaniele, ucz nas mądrze wybierać. Odróżniać dobro od jego pozorów, prawdę od kłamstwa, szczęście od złudzeń. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż nastąpiło wcześniej niespotykane zamącenie pojęć – powiedział ks. Józef Groński CSMA, proboszcz bemowskiej parafii, przyjmując figurę.

Mszy św. przewodniczył ks. Ryszard Andrzejewski, asystent generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Homilię wygłosił michalita, ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Kaznodzieja przypomniał słowa obietnicy, którą dał św. Michał Archanioł podczas objawienia w grocie na górze Sant’ Angelo (św. Anioła) na włoskim półwyspie Gargano, gdzie obecnie mieści się sanktuarium poświęcone wodzowi aniołów: „Ja jestem Archanioł Michał stojący przed Bogiem. Grota jest mi poświęcona, ja jestem jej strażnikiem. Tam, gdzie otwiera się skała, będą przebaczone ludzkie grzechy, modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane”. – To, co dziś przeżywamy, to nie tylko transmisja, ale transfer, nie danych, ale Bożej łaski z samego sanktuarium – powiedział ks. Prusakiewicz.

Kaznodzieja w nawiązaniu do miecza – atrybutu św. Michała Archanioła – powiedział: – Miecz modlitwy, ofiary, słowa Bożego być może jest nam dzisiaj potrzebny, by jak mocno to powiedział Pan Jezus, odciąć rękę lub nogę, czyli to, co nas prowadzi do grzechu – mówił. Przypomniał także, że św. Michał Archanioł przywiózł parafianom specjalny dar – szkaplerz. – To taka kamizelka nie kuloodporna, ale „diabłoodporna”. Ale nie działa magicznie, trzeba także samemu walczyć. Św. Michał Archanioł mówił, że będzie walczył razem z nami i o nas – wyjaśnił kaznodzieja.

Na zakończenie redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” zachęcił, by zamienić kościół w grotę na Gargano. Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w bemowskiej parafii potrwa do 28 kwietnia. Następnie wizerunek wodza aniołów w stroju rzymskiego legionisty, pod którego stopami leży pokonany szatan, będzie gościł w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w warszawskich Gołąbkach. Figura odwiedzi ponad 70 polskich kościołów.

Program nawiedzenia na Bemowie

27 kwietnia
7.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła
8.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób starszych i chorych
10.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób starszych i chorych
12.00 – Msza św. z nauką, błogosławieństwo rodzin i dzieci przed figurą św. Michała Archanioła, poświęcenie motocykli i rozpoczęcie sezon motorowego, przejazd ulicami Bemowa, grill i atrakcje dla dzieci
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Chrystusa eucharystycznego ze św. Michałem Archaniołem
15.30 – Koronka Anielska o powołania kapłańskie i zakonne, modlitwa egzorcyzmem prostym
17.00 – Różaniec z Aniołami
18.00 – Msza św. z nauką o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła
20.00 – Czuwanie modlitewne dla młodzieży, studentów i wszystkich chętnych
21.00 – Apel Jasnogórski

28 kwietnia
7.00 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
8.00 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła
8.30 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
10.00 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi 
11.30 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
13.00 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
14.00 – Film o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo „Między wiarą a kulturą”
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Chrystusa eucharystycznego ze św. Michałem Archaniołem
15.30 – Koronka Anielska o powołania kapłańskie i zakonne, modlitwa egzorcyzmem prostym
17.00 – Różaniec z Aniołami
18.00 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
19.00 – Film o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo „Między wiarą a kulturą”
20.00 – Msza św. z nauką, akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi, procesja z figurą św. Michała Archanioła i ze świecami wokół kościoła, zakończenie nawiedzenia

Parafie, zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie, wspólnoty i ruchy zainteresowane goszczeniem figury św. Michała Archanioła u siebie proszone są o kontakt ze zgromadzeniem księży michalitów: e-mail: kuria@michalici.pl, a.zurad@wp.pl, tel. 696 430 611, (22) 781 14 90 (wew. 20).