"Barometr niezadowolenia"

publikacja 18.06.2013 15:03

Multimedialny licznik podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent Warszawy stanął na Chmielnej.

"Barometr niezadowolenia" Licznik został zamieszczony nas ogromnym banerem "Stronnictwo Demokratyczne za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz" Agata Ślusarczyk /GN

Niewielki multimedialny wyświetlacz zamontowany został na frontowej ścianie kamienicy przy ul. Chmielnej 9, gdzie swoją siedzibę ma Stronnictwo Demokratyczne.

Obecnie licznik podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz wskazuje ponad 133 tys. podpisów. Dane będą aktualizowane codziennie o godz. 21. Urządzenie będzie działało do 21 lipca, kiedy to mija czas zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum.

Okazją do odsłonięcia licznika było przekazanie ponad 10 tys. podpisów za odwołaniem prezydent stolicy zebranych przez Stronnictwo Demokratyczne.  

Aby referendum lokalne mogło się odbyć, pod wnioskiem w tej sprawie musi podpisać się 10 proc. uprawnionych do głosowania, co w przypadku Warszawy oznacza ok. 130 tys. osób. - Naszym marzeniem jest zebrać 345 tys. 737 podpisów. To dokładnie tyle, ile głosów dostała Hanna Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy w 2010 roku – zdradzają członkowie SD.