Ja prawdziwy czy fałszywy?

Agnieszka Kurek-Zajączkowska

publikacja 02.10.2014 11:53

Wspólnota św. Jakuba 12 kroków dla chrześcijan ze Skaryszewskiej zaprasza na rekolekcje otwarte prowadzone przez Marcina Gajdę.

Ja prawdziwy czy fałszywy? Rekolekcje przeznaczone są także dla małżeństw w kryzysie Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość

- To propozycja dla osób, które przechodzą różne trudności życiowe: w małżeństwie, w pracy, w kontaktach z bliskimi i z samym sobą, doświadczają lęków czy kryzysu wartości bądź powołania – mówi Beata Choroszewska ze Wspólnoty „12 kroków dla chrześcijan”, współorganizatorka wydarzenia.

Każde spotkanie będzie kompletnym opracowaniem tematu tworzącym jednocześnie logiczną całość 4-dniowych rekolekcji. Można dołączyć w każdym momencie.

- Postaramy się zbliżać do Prawdy i odnaleźć sposoby na wyzwolenie przez Nią. Przede wszystkim oprzemy się na Ewangelii. Poprowadzę katechezy i zaproszę do medytacji lectio divina. Warto ze sobą zabrać Pismo Święte – wyjaśnia Marcin Gajda.

Rekolekcje „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” są bardzo bliskie idei warsztatów 12 kroków dla chrześcijan, które mówią o drodze do wolności i do pełni życia.

- Metoda ta wywodzi się z doświadczenia wspólnot AA. Okazała się jednak wartościowa dla każdego. Nawet gdy ktoś nie jest osobą uzależnioną, to ma w sobie pewne pokłady fałszu, nieświadomości siebie, pychy czy egocentryzmu, i dlatego każdemu przejście takiej ścieżki może się przydać. W zasadzie można powiedzieć, że ta metoda to pewien kerygmat – wyjaśnia M. Gajda.

Spotkania wystartują w niedzielę 19 października o godz. 20 w kościele górnym św. Wincentego Pallottiego na Pradze i potrwają do środy. W dni robocze będą się rozpoczynać o godz. 19. Wstęp wolny.

Marcin Gajda jest lekarzem, magistrem nauk o rodzinie, terapeutą i autorem pieśni religijnych. Razem z żoną Moniką od wielu lat  zajmują się działalnością konferencyjną, rekolekcyjną i terapeutyczną na styku psychologii i duchowości. Małżonkowie prowadzą autorskie warsztaty w obszarach umiejętności rodzicielskich, relacji małżeńskich i rozwoju osobistego. Są autorami książek: „Rodzice w akcji" oraz „Rozwój. Jak współpracować z łaską?".