Nastaw się na 106,2FM

Agnieszka Kurek-Zajączkowska

publikacja 19.04.2015 07:58

Rozmowy z dziennikarzami, wizyta w studiu emisyjnym, oglądanie nowej konsolety i śledzenie audycji na żywo. Radio Warszawa otworzyło swoje podwoje dla słuchaczy.

Nastaw się na 106,2FM Spotkanie było okazją do poznania opinii i propozycji słuchaczy. Także tych najmłodszych Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość

Dzień otwarty w Radiu Warszawa zorganizowano po raz pierwszy. Był on okazją do poznania osób, które można usłyszeć na antenie, ale także innych pracowników. Zewsząd płynęły pod ich adresem ciepłe opinie i serdeczne uśmiechy. - Wiem, że tu jest prawda. Są poruszane bardzo ważne tematy. Cieszę się, że mogłam porozmawiać z dziennikarzami. Ciekawe wrażenie zobaczyć redakcję od środka – doceniali słuchacze.

- Tu jest newsroom, gdzie powstają serwisy informacyjne, a autorzy montują dźwięki. Obok serwerownia. Teraz jest remont, więc zapraszam do sali emisyjnej. Gdy się pali czerwona lampka, trwa audycja i nie można wejść. Tu znajduje się nasza nowa konsoleta – oprowadzała przybyłych Katarzyna Goszcz.

Piotr Wojtowicz przybliżał tajniki pracy reportera. - Wychodzę na konferencje prasowe, marsze, manifestacje czy uroczystości i nagrywam dźwięki. Szybko wracam do redakcji, by zmontować materiał. Jest on puszczany w serwisie. Część nagrań pozyskujemy w ramach współpracy z KAI. Korzystamy też z wiadomości podanych w internecie – wymieniał.

Dyrektor programowy ks. Mariusz Wedziuk opowiadał o współpracy Radia Warszawa z innymi nadawcami. - Od 6 lat wymieniamy się na dwóch płaszczyznach. Dziesięć swoich audycji wysyłamy do 15-17 stacji. Druga płaszczyzna dopiero raczkuje. Chodzi o przepływ informacji. Tu pojawia się problem poziomu lokalności, bo czasami wiadomość gminna nie jest interesująca dla stolicy. Ale z drugiej strony niektóre sprawy kościelne są atrakcyjne dla całej Polski. Obecnie działamy w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich, które zrzesza np. Radio Fiat,  Radio Doxa, Radio Rodzina Wrocław czy Katolickie Radio Lublin. Dołączyło do nas również Radio Maryja. Więcej wysyłamy, niż pobieramy – zachwalał dyrektor.

Spotkanie było okazją do poznania opinii i propozycji słuchaczy. - Czy jest szansa na trochę więcej polskiej muzyki? – dopytywała dyrektora programowego pani w średnim wieku, a mama przedszkolaka upominała się o audycje specjalnie dla najmłodszych. Padały też propozycje wydłużenia wieczornych audycji. - Do krótszych trzeba się lepiej przygotować. One są bardziej treściwe – na bieżąco odpowiadał ks. Mariusz Wedziuk.

Radio Warszawa prezentuje audycje ewangelizacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz edukacyjne. Wyróżnia się nadawaniem muzyki chrześcijańskiej i poezji śpiewanej. Zostało utworzone w archidiecezji warszawskiej w 1991 r. Pierwotnie jego siedzibą była parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie. Po ustanowieniu w 1992 r. diecezji warszawsko-praskiej stało się stacją tej diecezji. W 1996 r. przeniosło się na ul. Floriańską 3. Nadaje 24 godziny na dobę na fali 106,2 fm. Słychać je w Warszawie i ok. 80 km od niej. Jest dostępne on line przez stronę www.radiowarszawa.com.pl.