Raszyn i Janki bez korków

publikacja 20.07.2015 12:29

5-kilometrowy odcinek trasy S8 rozładuje korki w Raszynie i Jankach. Z inwestycji skorzystają kierowcy jadący w kierunku Katowic i Wrocławia.

Raszyn i Janki bez korków Koszt inwestycji to 565,7 mln zł Agata Ślusarczyk /Foto Gość

Nowo otwarty fragment S8 to odcinek o długości 5,8 km między Opaczą a węzłem Warszawa-Janki. Z inwestycji skorzystają przede wszystkim kierowcy jadących w kierunku Katowic i Wrocławia - odcinek nowo wybudowanej trasy będzie miał w pierwszym etapie połączenie tylko z przebudowywaną drogą krajową nr 8. 

Z kolei kierowcy jadący w stronę Krakowa będą nadal korzystali z istniejącej trasy prowadzącej przez Janki i Raszyn. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do czasu otwarcia węzła Warszawa-Janki, który powstaje w ramach przebudowy ponad 11-kilometrowego odcinka drogi nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Opacz-Paszków.

Cała inwestycja obejmuje jednak nie tylko budowę odcinka Opacz-Paszków wraz z węzłem Warszawa-Janki, ale także 2,4-kilometrowego łącznika między nową "ósemką" a starą "siódemką", czyli wylotówką na Kraków (droga krajowa nr 7). W ramach budowy trasy przebudowana zostanie także krajowa "7" do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 w Sękocinie Las.

- Dobra niespodzianka dla kierowców, droga S8 ominie Janki i Raszyn pół roku przed terminem, a wyjazd z Warszawy będzie krótszy co najmniej o pół godziny. To jest dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcą wyjeżdżać na weekend z Warszawy - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Zgodnie z kontraktem inwestycja ma zostać zakończona do grudnia 2015 roku.