Już 600 osób modli się na różańcu

Agata Ślusarczyk

publikacja 04.11.2015 16:34

Sprawy lokalnego Kościoła poleca Matce Bożej już 600 osób. 13 listopada minie miesiąc odkąd w diecezji warszawsko-praskiej ruszyło nieustające Jerycho Różańcowe.

Już 600 osób modli się na różańcu Na różańcu w intencji diecezji warszawsko-praskiej modli się już 600 osób Agata Ślusarczyk /Foto Gość

Z propozycją, by modlitwą różańcową objąć diecezję warszawsko-praską wystąpiły parafialne koła różańcowe.

- Pragniemy rozpiąć nad naszą wspólnotą swoisty parasol modlitwy w każdej chwili wznoszonej przez ręce Matki Bożej przed Boży tron jako wołanie o potrzebne łaski, jako dziękczynienie, jako ufne oddanie się, zawierzenie Miłosierdziu - mówią organizatorzy.

Jerycho ruszyło 13 października i po ponad 3 tygodniach włączyło się w nie już 600 osób. - Jest bardzo duże zainteresowanie tą modlitwą. Odbieramy także telefony od osób spoza diecezji, które chcą się w nią włączyć - mówi Aneta Szafoni, jedna z koordynatorek Jerycha. I dodaje: Nieustanne Jerycho Różańcowe jest owocem rocznego Jerycha, które zakończyło się w ubiegłym roku w naszej diecezji. Wiele osób miało wówczas pragnienie modlitwy na różańcu.

W nieustanną modlitwę różańcową może włączyć się każdy. Wystarczy skontaktować się z osobą odpowiedzialną za zapisy, wybrać dzień i godzinę, która zostanie przeznaczona na spotkanie z Bogiem. W czasie dyżuru modlitewnego, w zaciszu domowym, uczestnicy Jerycha Różańcowego odmawiają część Różańca przeznaczoną na dany dzień, Litanię do Matki Bożej Loretańskiej, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Litanię do Krwi Pana Jezusa.

Uczestnicy Jerycha modlą się m.in. w intencji rozwoju wspólnot parafialnych, dzieł misyjnych i ewangelizacyjnych podejmowanych w diecezji, o przebaczenie w rodzinach, dar modlitwy i wzmocnienie rodzinnych więzi, za ojczyznę, papieża Franciszka i duchowieństwo. Są także intencje wynagradzające za wszystkie grzechy, zniewagi i bluźnierstwa popełnione wobec Miłości Bożej oraz dziękując za wszelkie otrzymane łaski.

Zapisy do Diecezjalnej Księgi Jerychowej prowadzone są pod numerem telefonu: 795 102 081 (p. Aneta), 662 249 674 (p. Robert), 508 949 513 (p. Hanna), 692 112 496 (ks. Roman).