Jedenaście powodów, by Ją kochać

Tomasz Gołąb

publikacja 08.11.2015 17:42

Warszawscy stypendyści w dniu Narodowego Święta Niepodległości wyjdą na ulice miasta z pytaniem do jego mieszkańców: "Czy kochacie swoją ojczyznę?".

Jedenaście powodów, by Ją kochać Młodzi będą rozdawać przechodniom list inspirowany nauczaniem Jana Pawła II, z 11 motywami miłości ojczyzny Tomasz Gołąb /Foto Gość

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II, młodzi ludzie uczący się i studiujący w stolicy, w dniu Narodowego Święta Niepodległości wyjdą na ulice miasta z pytaniem do jego mieszkańców "Czy kochacie swoją ojczyznę?". 

Akcja odbędzie się 11 listopada na pl. Piłsudskiego i pl. Zamkowym od 11.00 do 15.00. Stypendyści będą zachęcać przechodniów do refleksji nad ich miłością do ojczyzny, nastawieniem do Polski i jej mieszkańców.

W trakcie akcji rozdawane będą kartki pocztowe wraz z listem zawierającym jedenaście, inspirowanych nauczaniem Jana Pawła II, powodów do kochania Polski.

Osoby, które otrzymają list, będą miały szansę na niego odpowiedzieć w trakcie ogólnopolskiego konkursu filmowego "Jestem dumny, że jestem Polakiem", który ruszy z początkiem stycznia 2016 r..

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Papieskie polis. My - naród”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poznających nauczanie Jana Pawła II w kontekście budowy poczucia wspólnoty narodowej. 

Instytucją koordynującą akcję jest Centrum Myśli Jana Pawła II. To Samorządowa Instytucja Kultury m.st. Warszawy powołana w 2005 r. decyzją Rady Warszawy.

Miasto każdego roku przyznaje ponad 500 stypendiów im. Jana Pawła II osobom uczącym się i studiującym w stolicy.