Kard. Nycz prosi o modlitwę za ofiary zamachów

jjw /KAI

publikacja 14.11.2015 18:01

Metropolita warszawski przesłał list kondolencyjny do arcybiskupa Paryża.

Metropolita warszawski zapewnił o modlitwie za ofiary wczorajszych zamachów w Paryżu Metropolita warszawski zapewnił o modlitwie za ofiary wczorajszych zamachów w Paryżu
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przesłał na ręce arcybiskupa Paryża kard. André Vingt-Trois list kondolencyjny, w którym wyraził głęboką solidarność z rodzinami ofiar wczorajszych zamachów w Paryżu oraz zapewnił o modlitwie za wszystkich tragicznie zmarłych.

„W chwilach bólu i poczucia zagrożenia łączymy się w myślach i w modlitwie z rodzinami ofiar i wyrażamy naszą głęboką solidarność ze wszystkimi, którzy dążą do pokoju i sprawiedliwości na świecie. Proszę, przyjmijcie naszą modlitwę za wszystkich tragicznie zmarłych. Niech Boże miłosierdzie pomoże nam znaleźć pokojowe rozwiązanie trudności, które wstrząsają naszym kontynentem” – napisał kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski zaprosił wszystkich mieszkańców archidiecezji do modlitwy za ofiary zamachów w Paryżu, do solidarności z rodzinami ofiar i mieszkańcami Paryża oraz do modlitwy o pokój.