Szopka teściowej, czy inna?

Tomasz Gołąb

publikacja 05.01.2016 10:37

Szopka żywa, czy szopka teściowej? Zagłosuj na najładniejsze zdjęcie w naszym konkursie.

Szopka teściowej, czy inna? Głosujemy klikając na zdjęcia w galerii Tomasz Gołąb /Foto Gość

Spośród nadesłanych na nasz bożonarodzeniowy konkurs zdjęć szopek wybierzmy najlepsze. Napłynęło niewiele. Ale za to warte uwagi. Nasza Czytelniczka sfotografowała szopkę w kościele Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny na Muranowie, ktoś inny szopki wykonane w Radecznicy w Bazylice Objawień Św. Antoniego - jedną w kościele, drugą na zewnątrz. Od parafian z Zaborowa otrzymaliśmy zdjęcie szopki w kościele św. Anny w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tle znajduje się bazylika w Casci, miejsca ważnego dla wspólnoty parafialnej, ponieważ w listopadzie przywieziono z niej relikwie św. Rity. Mamy też zdjęcie naszego Czytelnika, który uwiecznił na nim szopkę wykonaną przez swoją... teściową. Za wszystkie prace konkursowe dziękujemy. Jak zapowiadaliśmy w wydaniach papierowych (numery 50 i 51 „Gościa Warszawskiego”), zdjęcia na świąteczny konkurs fotograficzny można było przysyłać na adres warszawa@gosc.pl.

Wszystkie zdjęcia publikujemy w galerii. Internauci będą mogli oddawać swoje głosy, klikając pod najładniejszą fotografią, do 10 stycznia. Spośród nadesłanych internauci wybiorą, a my nagrodzimy trzy najlepsze fotografie.

Autor najlepszej fotografii otrzyma od nas album „Świadkowie Tajemnicy” - fascynującą opowieść Grzegorza Górnego ze zdjęciami Janusza Rosikonia, będącą zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu. Druga nagroda to biografia św. Faustyny autorstwa Ewy Czaczkowskiej. Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma album Zbigniewa Siemaszki, legendarnego fotografa Warszawy.

Wyniki konkursu opublikujemy na stronie, a także w wydaniu papierowym „Gościa Warszawskiego” 17 stycznia (nr 3/2016).