Zbierają na ŚDM w diecezjach

Tomasz Gołąb

publikacja 06.01.2016 10:39

Kłaniając się Dzieciątku i kolędując podczas Orszaku Trzech Króli każdy będzie miał okazję wesprzeć organizację Dni w Diecezjach przed ŚDM.

Zbierają na ŚDM w diecezjach Dorota Abdelmoula z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży zachęca do otwarcia serc na pielgrzymów, którzy w lipcu przyjadą do Polski Tomasz Gołąb /Foto Gość

41 diecezji i ordynariat polowy przygotowują się na przyjęcie pielgrzymów z całego świata, którzy przyjadą w lipcu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

- Już mamy potwierdzoną obecność 540 tys. młodych, z których ogromna część będzie także gościć w innych diecezjach, przed spotkaniem w Krakowie. Tysiące młodych już przygotowują te Dni w Diecezjach, pogłębiając swoją wiarę i szykując się do dzielenia nią z naszymi gośćmi. Prawie 290 tys. miejsc czeka na nich w polskich rodzinach. Często to te same środowiska, które włączają się w Orszak Trzech Króli, bo wiedzą jaka radość płynie z publicznego wyznawania wiary - mówi Dorota Abdelmoula z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Podczas Orszaków w całej Polsce młodzież będzie obecna z puszkami z logo Orszaku Trzech Króli.

- Każdy będzie mógł wrzucić ofiarę, wspomagając centra lokalne ŚDM, które przygotowują diecezje do tego wielkiego święta wiary. Pozwólmy pielgrzymom poznać polską gościnność. To wielka inwestycja - zachęca Dorota Abdelmoula.