Zmarł ks. kanonik Ireneusz Jędryszek, długoletni proboszcz w Zalesiu Dolnym.

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

publikacja 02.01.2017 12:19

12 lutego minęłoby 50 lat jego posługi duszpasterskiej w parafii NMP Wspomożenia Wiernych.

Zmarł ks. kanonik Ireneusz Jędryszek, długoletni proboszcz w Zalesiu Dolnym. Przez blisko 50 lat ks. Ireneusz Walenty Jędryszek służył parafianom Zalesia Dolnego Archiwum parafii

Ks. Ireneusz Walenty Jędryszek zmarł 29 stycznia w wieku 88 lat. W kapłaństwie przeżył 64 lata: święcenia przyjął z rąk abp. Stefana Wyszyńskiego 24 sierpnia 1952 r. Pochodził z Grajewa.

Był budowniczym kościoła w Zalesiu Dolnym i proboszczem parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w latach 1967-1996. Po przejściu na emeryturę od 1996 r. mieszkał w parafii jako rezydent.

- Po święceniach zaczęła się praca w parafiach. Najpierw byłem w Radości (bardzo krótko), później byłem wikariuszem w Kobyłce. Następnie znalazłem się w Warszawie - parafie na Kamionku i u św. Michała - wspominał w okolicznościowej publikacji upamiętniającej 40-lecie pracy duszpasterskiej w Zalesiu Dolnym.

- Na miarę swoich możliwości starałem się spełniać dobrze swoje obowiązki proboszcza, pożytecznie dla dobra parafii, zgodnie z sumieniem i powołaniem - dodał, mówiąc o wdzięczności Bogu, Kościołowi i ludziom.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę 4 stycznia o godz. 11 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, po którym nastąpi pochowanie ciała w przykościelnej krypcie.