Jerycho za życiem

publikacja 24.03.2017 12:01

7 dni, 24 godziny na dobę. 25 marca rusza Warszawskie Jerycho. Intencją tygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu jest obrona życia nienarodzonych.

Jerycho za życiem Modlitwa w intencji obrony życia potrwa do 1 kwietnia Mirosław Jarosz /Foto Gość

Warszawskie Jerycho organizowane jest corocznie jako inicjatywa towarzysząca obchodom Dnia Świętości Życia, przypadającego 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Intencją tygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu jest obrona życia nienarodzonych.

- Wiedząc, że na świecie co roku w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, pragniemy wszelkie działania w ich obronie rozpoczynać od tego, co najważniejsze - gorącej modlitwy o przemianę serc. Chcemy w niej polecać w sposób szczególny sytuację naszej Ojczyzny, w której każdego roku zabijanych jest kilkaset nienarodzonych dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni nas uczestnikami współczesnej eugeniki. Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może spowodować w sercach i umysłach zmiany, które staną się początkiem przemian prawnych w Polsce i na świecie - piszą na stronie internetowej wydarzenia organizatorzy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Siostry na co dzień aktywnie angażują się w obronę życia, m.in. prowadząc okno życia. Adoracja rozpocznie się 25 marca, Mszą świętą o godz. 6, zakończy zaś w sobotę, 1 kwietnia, Mszą świętą o godz. 10.

W plan każdego dnia wpisane są cztery części Różańca, Liturgia Godzin, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy, medytacjami i śpiewem adorujących Najświętszy Sakrament osób.

W modlitwę mogą włączyć się wspólnoty, jak i osoby prywatne. Dla osób, które nie pełnią modlitewnego dyżuru kaplica dostępna jest w godz. 6-22. Zapisy na modlitewny dyżur: Magdalena Wójcik, tel.: 603 225 958, m.wojcik@warszawa.ksm.org.pl