Ty nigdy o nas nie zapominasz!

Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

publikacja 23.02.2018 21:44

Parafia Miłosierdzia Bożego w Legionowie pożegnała cudowną ikonę.

Ty nigdy o nas nie zapominasz! Mimo mroźnego wieczoru, na pożegnanie ikony przyszło wiele osób Agata Ślusarczyk /Foto Gość

Msza św. zakończyła dobę nawiedzenia Matki Bożej w kopii obrazu jasnogórskiego w legionowskiej parafii Miłosierdzia Bożego.

- Jasnogórska Pani, Królowo Polski i Świata, najukochańsza Matko! Stajemy przed Tobą wdzięczni za dar goszczenia Twojego najświętszego wizerunku w naszej parafii i naszych sercach. Przyszłaś do nas, aby modlić się z nami, czuwać, dziękować dobremu Bogu za łaski i prosić Go o błogosławieństwo - mówił, żegnając ikonę, proboszcz ks. Ireneusz Węgrzynowicz.

Duchowny zwrócił uwagę, że Maryja podczas doby nawiedzenia poznała codzienne troski parafian. - Wierzymy, że oddajesz je swojemu umiłowanemu Synowi, wstawiając się za nami. Wierzymy, że Ty nigdy o nas nie zapominasz. Choć wyruszysz w dalszą drogę, pozostaniesz z nami w naszych myślach i sercach - mówił.

Żegnające Maryję rodziny prosiły o trwałe owoce peregrynacji - miłość, pokój, jedność, radość i w rodzinach, i we wspólnotach. A także szczerą wiarę, byśmy pamiętali, że jedynie Jezus Chrystus jest naszą drogą, prawdą i życiem.

Na zakończenie ksiądz proboszcz odmówił akt zawierzenia parafii Matce Bożej. Ikona na ramionach mężczyzn została przeniesiona z kościoła do samochodu-kaplicy. Jeszcze przez kilka chwil można było spojrzeć Matce w oczy. Następnie Maryja w jasnogórskim wizerunku udała się do sąsiedniej parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Czytaj także: